За посаду директора Черкаського краєзнавчого музею “воюють” у суді

19 липня 2017, 23:32

Пліснява, фасад, який руйнується, протікаючі фондові приміщення, непрацюючий фонтан, як виявилося, не єдині проблеми Черкаського краєзнавчого музею. Попри те, що обласна рада затвердила на посаді та підписала 5-річний контракт із Іриною Собко, на місце очільника музею через суд планує повернутися колишня директорка Алла Кушнір. Тоді як нинішнє керівництво звинувачує жінку у корупційних діях, обкраданнні музею та створенні так званого “сімейного підряду”, що заборонено трудовим законодавством. Про кадрові перипетії дізнавався "ІнфоМІСТ".

Днями чинна директорка Ірина Собко оприлюднила відкрите звернення щодо зловживання Аллою Кушнір службовими обов’язками.

- У нас є підтверджуючі документи про так званий "сімейний підряд", який створила Кушнір на посаді директора, про зловживання своїми посадовими обов’язками, коли директор і син в одній установі займали керівні посади, про відмивання бюджетних музейних коштів родиною директора, про постійні преміювання директором своєї сім’ї та людей з найближчого оточення. Перевірки фінансово-господарської діяльності музею не було з 2010 року. Тому звертаємось до всіх органів державної влади, компетенцією яких є перевірка фінансово-господарської діяльності установ комунальної власності обласного підпорядкування, здійснити перевірку нашого закладу, аби офіційно прояснити дану ситуацію, – йдеться в заяві.

Підтримує рішення директора та інформаційну кампанію проти Кушнір і заступник Назар Лавріненко, який свого часу також претендував на посаду керівника.

- Друзі, черговий шок. Воровство державних коштів попереднім директором музею! Чоловік, син, племінник директорки — працівники музею. Постійні 100% надбавки членам родини. Фіктивні ремонти та "мертві душі" серед працівників, фіктивні відвідувачі та руйнування фондів. І при цьому ця корупціонер та крадій подає до суду з метою поновлення на посаді? – пише у соцмережі Назар Лавріненко.

У свою чергу екс-директор Алла Кушнір усі звинувачення спростовує. Натомість вважає, що при проведенні конкурсних процедур при виборі директора знайшла низку порушень. Утім, які саме – не говорить, мовляв, буде коментувати після рішення суду. До того ж на черкаських судах Кушнір зупинятися не збирається, каже, що звертатиметься і в Київ у разі незадоволення позову.

– Я вважаю, при проведенні процедури конкурсу була низка порушень законодавства. Так, я подала до суду, бо хочу добитися справедливості, не те, що я тримаюся за місце. Просто я чи не все життя пропрацювала у музеї, багато чого вдалося досягти. Зараз мене не пускають ні до кабінету, ні до музею взагалі, – коментує нашому виданню Алла Андріївна.

У спільному місці роботи Кушнір нічого протизаконного не вбачає. Стверджує, що чоловіка-двірника і сина – керівника техвідділу “сімейним пдрядом” назвати не можна.

– Щодо сімейного підряду, чоловік у мене працює двірником, а син – у техвідділі, хіба це можна назвати підрядом? Син одразу звільнився, бо його заклювали, а чоловік ось виходить на роботу і боїться. Родичів я не преміювала, заступників преміювала в залежності від проведення важливих заходів, виставок, собі премій я призначати не можу, це входить до повноважень управління культури. Все це можна перевірити в документах. Зараз багато коментувати не буду, почекаю рішення суду. Зараз  в колективі нездорова атмосфера, люди залякані, половина звільнилась. Хіба це покращення? Таке враження, що новий колектив нічим іншим не займається, як оббріхує попереднє керівництво, ніяких думок щодо розвитку я не чула. До президента звертаться я поки не буду, якщо нічого не вийде в черкаському суді, то піду далі до Києва.

Тоді як у департаменті культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА радять чинному керівництву щодо корупційних дій попередниці звертатись до правоохоронних органів.

– Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю ОДА  здійснює галузеве управління щодо закладів обласного підпорядкування. Відповідно до законодавства у департаменті буде призначено відповідальних осіб за здійснення внутрішнього аудиту в закладах, після чого буде проведено внутрішній аудит усіх закладів, у тому числі і краєзнавчого.  Якщо працівники музею мають підстави припускати порушення бувшим директором законодавства, вони повинні звернутися до правоохоронних органів, – коментує директор департаменту Олександр Шабатін.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору