За останні десять діб у деяких районах області випало 1,5 місячної норми дощу

18 травня 2016, 13:17

3d5d61eb7a826bf5aedbbcc91eb5ac74_L

Погода в Черкасах і області – по-травневому мінлива. За день і засмагнути встигнеш, і намокнути під дощем. Спеку змінюють зливи і грози, інформує Вечірка.

За прогнозом Черкаського обласного гідрометцентру, цього тижня варто очікувати ще дві порції інтенсивного дощу. Однак уже з наступного тижня погоду регіону покращить антициклон, тому дощів поменшає, а денна температура повітря досягатиме літніх значень. Так, із 22 травня температура підніметься до +20-25С. Аналіз синоптичних процесів та даних минулих років показує, що в цьому році після вологого травня активність атмосфери збережеться і в першій декаді червня. Тому випадатимуть дощі зливового характеру у супроводі гроз.

Раннє відновлення вегетації і достатня кількість тепла весною зумовили прискорений розвиток озимини, тому на півтора-два тижні раніше настала фаза колосіння, яка триває й зараз. Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

- Разом з тим, за спостереженнями наших агрометеорологів, на окремих полях області посіви озимої пшениці загущені. Надмірна ґрунтова волога представлятиме небезпеку для загущених та високорослих хлібів, для яких існуватиме загроза полягання. Також при вологозапасах понад 150 мм посилюється розвиток хвороб, - аналізує Віталій Постригань.

За останні десять діб у деяких районах Черкащини вже випало 1,5 місячної норми дощу. Причина такої дощової погоди – антициклон, що стоїть над Уралом та блокує швидке переміщення циклонів із заходу на схід. Тому циклони, які загострюються на заході, опускаються на південь, над морями насичуються вологою і виносять її на Центральну Україну.

За спостереженнями метеостанцій області, загальна кількість дощу з початку місяця вже становить від 40 до 90 мм, або 1-2 місячних норм. А в с. Піщане Золотоніського району на гідропосту зафіксовано 132 мм, що відповідає трьом місячним нормам.

Така кількість дощу, звичайно, є надмірною, однак влітку дощі переважно носять зливовий характер і їх кількість та інтенсивність може бути значною. Так, у травні 1972 р. в Золотоноші лише за добу випало 72 мм, а в Умані 1912 р. - 83 мм, що становить 150% місячної норми. Надмірно дощовий травень спостерігався і в недалекому 2014 році, коли по всій області випало 3-4 місячних норми дощу або вдвічі більше ніж цьогоріч, а врожай ранніх хлібів наближався до рекордних показників і був одним з найвищих в Україні.

За весь період метеорологічних спостережень, на Черкащині спостерігалося 27 дощових травнів. При цьому, у 70% випадків після дощового травня був дощовим і червень, а у 8 випадках – дощовий червень і липень. В ці роки, як правило, аграрії збирали високий врожай ранніх хлібів, однак якість такого хліба була невисокою і значна частина зерна була переведена з продовольчої у фуражне.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору