Законом України від 31 липня 2014 р. № 1621-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів”, який набрав чинності з 3 серпня 2014 року, запроваджено військовий збір. Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.
З моменту запровадження військового збору минуло два роки. Впродовж вказаного періоду платники м. Черкаси спрямували на підтримку української армії понад 140,2 млн. грн. цього платежу. Так, у серпні – грудні 2014 року було сплачено понад 20,8 млн. грн. збору, у 2015 році – майже 69,8 млн. грн. Станом на 9 серпня 2016 року черкаський бізнес вже сплатив понад 49,6 млн. грн. військового збору. Про це повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Антон Царюк.
Нагадуємо, що платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.
За інформацією прес-служби ДПІ у м. Черкасах
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram