“За 50 метрів людину на дорозі вже не видно”: черкаський гонщик розповів про світловідбивальні елементи

27 листопада 2019, 12:33

Черкаський автогонщик, керівник "Автомобільного клубу Черкаси" Андрій Яроменко показав, як світловідбивальні прилади на одязі діють у нічний час за неосвітленої дороги.

Акцію провели на злітно-посадковій смузі в аеропорту. Смугу розділили фішками навпіл, обабіч поставили "пішоходів", серед яких була семирічна донька гонщика Тетяна. Автомобілі із журналістами почергово проїжджали повз цих пішоходів на швидкості 50 та 90 км/год. Спочатку люди обабіч дороги були лише в темному одязі, а донька гонщика - у світлому. Але під час експерименту стало зрозуміло, що за таких умов колір не дуже допоможе позначити себе на дорозі й автомобіліст все одно помітить пішохода запізно.

- Автомобіль за секунду проїжджає 16 метрів, тому зреагувати на пішохода в темному майже не можливо, - додає Андрій.

Під час експерименту водії імітували "зустрічний роз'їзд", аби перевірити, чи видно в такій ситуації людину зі світловідбивачами.

За кермом автомобіля був директор аеропорту Іван Далібожак. Чоловік демонструє на якій відстані можна побачити пішохода, якщо той не позначив себе світловідбивачами й автівка їде зі швидкістю 80 км/год.

Потім на "пішоходів" одягнули легкі світловідбивальні елементи - стрічки. З автомобіля було видно, що люди ніби з "фонариками", проте не відразу зрозуміло, що бачиш пішохода. Водночас це привертає увагу водія.



Згодом "пішоходи" одягли світловідбивальні жилети і їх стало видно завчасно.



- Зазвичай, коли трапляється ДТП за участі пішохода, вважають винним водія. Проте він може не побачити людину в темній куртці вже за 50 метрів. Відсутність покарання за невикористання світловідбивальних елементів провокує нехтування правил пішоходами, - каже Андрій Яроменко.

За словами Андрія, ці елементи коштують копійки. Є сигнальний жилет, який продається на заправках і має бути в кожному авто. Є дитячі жилети - це, зокрема, німецькі. Там усі школярі їх носять. Світловідбивальну стрічку можна нашити на елемент верхнього одягу, вона коштує лише 4 грн за метр.

Директор аеропорту Іван Далібожак розповідає, що підтримує акції, які йдуть на випередження.

- Йдеться про заходи, які убезпечать дітей та дорослих у темну пору доби, особливо у сільській місцевості. Це треба довести до логічного завершення і запровадити, - додає Делібожак.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору