Євгеній Сорока із Шевченкового на Черкащині переміг у конкурсі «Село. Кроки до розвитку». Протягом 10 років він тримає пасіку, а на грант подався вперше. Про цю можливість йому розказала його дружина Ольга, що є активною користувачкою соціальних мереж, де й прочитала про конкурс.
Спочатку ідея була про розвиток зеленого туризму на Черкащині. Проте аби дотриматись усіх умов конкурсу довелось змінити напрям розвитку. У конкурсному відборі він мав назву «Безконтактний відбір меду з подальшою переробкою та виробництвом крем-меду з натуральними добавками».
За грантові кошти Євген придбав сучасне обладнання, що допомогло мінімізувати людське втручання в процес виготовлення продукту. І пришвидшити темпи забору меду. На думку бджолярів, зараз виграє той, хто має багато меду, а ресурсу на це витрачає мало, тоді і собівартість невелика. А придбаний верстат може за ніч викачати мед з усіх вуликів.
Разом із дружиною вже придумують назву своєму продукту. Дружина пропонувала назву «Вулик меду». Адже вважає, що бджоляр має брати та віддавати людям те, що дає сама природа, а не вигадувати, як знизити вартість за рахунок якості.
У конкурсі мікрогрантів для стимуляції малого та середнього бізнесу «Село. Кроки до розвитку» перемогли 24 проєкти з Черкащини та Вінниччини, на розвиток яких спрямовано 1 200 000 грн. Проєкт втілено Фондом "МХП-Громаді", який працює на територіях присутності агрохолдингу МХП, спільно з Агенцією регіонального розвитку Вінницької області та Cherkasy Regional Development Agency. Ініціатива реалізована у межах спільного проєкту Уряду Швеції та UNDP Ukraine / ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку».
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram