З 3 січня по 28 лютого Укрзалізниця призначила курсування безпересадкового вагона сполученням Умань – Харків – Умань, повідомляє прес-служба відомства.
Народному депутату від в\о №200 Антону Яценку вдалося вмовити керівництво Укрзалізниці повернути потяг «Умань-Харків». Поїзд, як і раніше, ходитиме двічі на тиждень по понеділках та п’ятницях.
Скасований через нерентабельність поїзд № 363 «Умань-Харків» створив багатьом жителям центральних районів України значні незручності, особливо для студентів, яким необхідно було на навчання добиратися із пересадками або користуватися іншими видом транспорту.
Численні звернення громадян з проханням повернути потяг були почуті після зустрічі народного депутата України Антона Яценка із керівництвом «Укрзалізниці».
З Умані вагон відправляється по понеділках і п'ятницях о 01.15 з потягом № 363 і слідує з ним до Дніпропетровська, куди прибуває об 11.45. Там він перечеплюється до швидкого потягу № 16 Дніпропетровськ – Москва. Із вокзалу Дніпропетровськ – Головний він іде о 13.15 і прибуває на станцію Харків-Пас. о 18.10.
Із Харкова вагон відправляється також у понеділок і п'ятницю, але вже з потягом № 375 Харків – Херсон о 19.40 і о 3.48 прибуває до Знам'янки. Звідти з потягом № 364 Ясинувата – Умань вагон йде о 10.24 і прибуває до Умані у вівторок і суботу о 16.34.
Таким чином, з Умані до Харкова вагон слідує через Христинівку, Звенигородку, Шполу, Цвіткове, станцію імені Тараса Шевченка, Знам'янку, Олександрію, П'ятихатки, Верхівцеве, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Новомосковськ, Павлоград, Лозову, а з Харкова до Умані – через Люботин, Коломак, Полтаву, Кременчук, Павлиш, Користівку, Знаменку, станцію імені Тараса Шевченка, Цвіткове, Шполу, Звенигородку, Христинівку. З Умані потяг № 363 відправляється о 01.15 та прибуває до Харкова о 18.10.
Потяг з Умані йде двома складами — Умань–Харків та Умань–Ясинувата. На станції ім. Шевченка у Смілі їх роз'єднують. Один потяг іде на Харків, другий на Ясинувату.
Нагадаємо, минулого року завдяки втручанню народного депутата України Антона Яценка вдалося відновити потяг сполученням Умань-Ясинувата, рейс якого також Укрзалізницею був скасований.
Сьогодні потяг знову курсує залізничними коліями двічі на тиждень і пролягає через Христинівку, Шполу, Цвіткове, станцію ім. Т. Шевченка, Знам’янку, Олександрію, П’ятихатки, Дніпродержинськ, Дніпропетровськ, Синельникове-2, Мехову, Красноармійськ, Авдіївку та Донецьк.
Також на прохання мешканців села Яроватка Уманського району Антон Яценко вирішив питання щодо поновлення зупинки дизель-потягу «Умань-Черкаси-Христинівка» в обох напрямках на стації Яроватка. Взявся народний депутат і за вирішення питання щодо відновлення зупинки цього потяга і в селі Ліщинівка Христинівського району. Сьогодні поїзд в селі не зупиняється і жителі Ліщинівки змущені їздити на станцію в Христинівку. Антон Яценко вже направив лист на керівництво Одеської залізниці з проханням поновити зупинку на станції в селі.
А 11 листопада народний депутат України Антон Яценко побував на залізничному вокзалі в Умані, на якому розпочато проведення капітального ремонту. Востаннє залізничну станцію ремонтували приблизно 10 років тому.
Вокзал в Умані відремонтують в кілька етапів. Спочатку планують замінити покрівлю будівлі на металочерепицю, провести фасадні роботи та незначний обсяг внутрішніх. По завершенню ремонту фасад будівлі вокзалу буде мати світло-зелений колір з білими елементами.
Довідка:
Залізничний вокзал м. Умань побудований в 1890 року. Під час будівництва приміщення станції були використані мотиви неороманського стилю.
Сергій ДОВЖЕНКО
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram