З початку року на хворобу Лайма захворіли 45 черкащан

23 липня 2021, 10:04

З початку року на Черкащині зареєстрували 45 випадків захворювання на хворобу Лайма. Зараження людей відбулося під час відпочинку в паркових зонах Черкас, перебування на дачних та присадибних ділянках.

У більшості захворювань хворі відмічають факт присмоктування кліща або укусу невідомою комахою. В містах та районах області визначено 249 ензоотичних територій по хворобі Лайма.

Захворювання виникає після укусу або присмоктування кліща і супроводжується характерним клінічним проявом – мігруючою еритемою, яка являє собою кільце гіперемованої шкіри шириною 2 – 5 см з більш блідим центром. Тривалість інкубаційного періоду варіює у широких межах – від 1 до 53 днів, найчастіше – 12 днів.

У процесі свого розвитку еритема поступово в центрі блідне, зона почервоніння переміщується до периферії, поступово гасне, зливаючись із непошкодженою шкірою. Часто разом із еритемою у людини з’являється гарячка, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота тіла й млявість. Якщо захворювання не лікувати у ранній стадії, то пізнише уражаються різні органи і системи організму: нервова, серцево-судинна система, опорно-руховий аппарат, селезінка та печінка.

Якщо вчасно встановити діагноз хвороби, більшість пацієнтів можна успішно вилікувати антибіотиками. Чим раніше почати лікування, тим швидше й цілковитіше видужає людина.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного центру КПХ МОЗ України

Раніше черкаська лікарка розповіла про небезпечні захворювання, які провокують укуси кліщів, і як їх уникнути

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору