Питання щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції розглядалося, днями, на засіданні Центру допомоги учасників антитерористичної операції в Черкаській області. Захід проходив за участю керівництва Черкаської обласної державної адміністрації, представників громадських організацій, структурних підрозділів ОДА та територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області. Від служби зайнятості участь у засіданні взяв директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.
Під час активного обговорення вищезазначеного питання учасники засідання окреслили своє бачення та план подальших дій з вирішення питань щодо соціального захисту учасників АТО.
Питання щодо сприяння працевлаштуванню військових, які повертаються із зони проведення АТО, також перебуває на особливому контролі керівництва служби зайнятості. У разі звернення військовослужбовців за допомогою, фахівці служби зайнятості надають повний спектр соціальних послуг – правову допомогу у вигляді інформування та консультування, щодо змісту їх прав і державних гарантій з питань працевлаштування, отримання статусу безробітного та допомоги по безробіттю.
Так, з початку проведення демобілізації до обласної служби зайнятості, за допомогою у працевлаштуванні, звернулося 4 210 військовослужбовців, з початку 2018 року – 152 особи.
За сприяння служби зайнятості Черкащини роботу отримали понад 1,5 тисячі демобілізованих учасників АТО, в цьому році працевлаштовано 40 осіб.
Водночас певна частина демобілізованих повертається до військової служби за контрактом. Тільки починаючи з 2015 року 326 осіб оформили контракт про проходження служби в Збройних силах України.
Додатковою можливістю працевлаштування для військовослужбовців є також громадські та інші роботи тимчасового характеру. До участі у таких роботах було залучено 718 колишніх учасників АТО, з початку поточного року – 9 осіб.
Для прискорення працевлаштування та з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, враховуючи те, що військові не працювали за своєю професією понад 6 місяців, колишнім учасникам АТО пропонується професійне навчання. За цей час за допомогою обласної служби зайнятості 568 осіб пройшли професійне навчання, з них майже всі працевлаштовані.
Водночас, колишні учасники АТО, яким виповнилося 45 років та люди з обмеженими можливостями з їх числа, незалежно від віку, включені до переліку осіб, які мають право на отримання ваучера для перепідготовки, підвищення кваліфікації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття. У 2016 році цією можливістю скористалися 2 особи та отримали ваучер на навчання.
Дієвим механізмом у сприянні працевлаштуванню безробітним є виплата одноразово допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю. Так, за період проведення демобілізації започаткували власну справу 129 колишніх учасників АТО, 2 особи – в поточному році, в таких сферах діяльності як: торгівля, транспорт та зв’язок, сільське господарство, переробна промисловість.
Для демобілізованих військовослужбовців фахівцями обласної служби зайнятості також постійно проводиться робота з надання профорієнтаційних послуг. Організовуються тематичні семінари, тренінги, дні відкритих дверей. З метою сприяння професійному самовизначенню, формування плану побудови кар’єри надаються індивідуальні профконсультації та психологічна допомога. Також запроваджено індивідуальний супровід військовослужбовців протягом 6-ти місяців після їх працевлаштування.
З метою якісного та ефективного надання послуг колишнім учасникам АТО обласна служба зайнятості активно залучає додаткові ресурси. Зокрема, в області налагоджена тісна співпраця з громадськими та волонтерськими організаціями, іншими зацікавленими сторонами, закладами освіти, охорони здоров’я. Наприклад, фахівцями Черкаського міського центру зайнятості спільно з представниками Регіонального психологічного кризового центру систематично проводяться тренінги для військовослужбовців.
Працевлаштуванню учасників АТО сприяють і зміни у законодавстві про зайнятість, зокрема, в Законі України «Про зайнятість населення», який набув чинності в серпні 2016 року, ця категорія безробітних віднесена до соціально-вразливих верств населення, тому такі особи можуть бути працевлаштовані з наданням роботодавцю компенсації єдиного соціального внеску. Так, протягом 2016-2018 років були працевлаштовані 23 колишні учасники АТО з виплатою роботодавцю ЄСВ.
Для підвищення поінформованості учасників АТО у всіх військових комісаріатах Черкащини розміщені інформаційні матеріали про послуги державної служби зайнятості. Досягнуто домовленості про оперативне інформування служби зайнятості щодо демобілізованих військових, які потребують сприяння у працевлаштуванні.
За повідомленням відділу організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram