З ожеледицею на черкаських дорогах боротиметься унікальна техніка

14 січня 2014, 17:23

Єдина в Україні машина з унікальною технологією очистки доріг задіяна цієї зими для утримання шляхів міста.

Машина, що використовується для боротьби з ожеледецею, розпилює на поверхні дороги рідкі протиожеледні реагенти в вигляді соляного туману. Внаслідок рівномірного розподілу реагентів на поверхні дороги маленькими краплинами ( на квадратний сантиметр припадає 120-240 маленьких краплинок, а загальна кількість реагенту може становити 10-50 грам на квадратний метр), покриття дороги стає сухим і не слизьким - після нанесення на дорогу вода випаровується, а сіль кристалізується на поверхні дороги, не даючи під час снігопаду утворитись накату, або ожеледиці.

Точне дозування (машина керується комп'ютером) і мала кількість речовини не завдає шкоди зеленим насадженням та автомобілям.

Перша експериментальна машина, зібрана на замовлення підприємства, що утримує дороги, проходить випробування і доопрацьовується. Саме вона використовувалась для боротьби з ожеледдю під час вчорашнього снігопаду.

Як зазначив перший заступник міського голови Віктор Беззубенко, після закінчення випробувань будуть враховані побажання зацікавлених сторін, та замовлено ще шість машин, що разом з існуючими солерозкидачами здатні повністю перекрити потребу міста.

Довідково: Станом на сьогодні дана технологія і машини такого типу в Україні не використовуються, а імпортні аналоги коштують більш ніж 1,1 млн. євро. При тому, що імпортні машини працюють одночасно з одним реагентом, а черкаська техніка дозволяє або одночасно використовувати три реагента, або в процесі роботи змінювати концентрацію та склад суміші, пристосовуючи її під конкретні погодні умови.

Всі складові суміші безпечні та мають дозволи для використання на території України.

За інформацією прес-служби виконкому Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору