Черкаські нирочники можуть залишитися без лікування. Власники ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» надіслали категоричну вимогу, що, якщо найближчим часом не будуть погашені борги за надання послуг гемодіалізу хворим за 2014 рік та не будуть передбачені кошти на лікування людей у 2015 році, 1 квітня "Фрезеніус" буде закрито.
Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив головний лікар клініки Володимир Новаківський.
За словами в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олега Найдана, кредиторську заборгованість, яка ще залишається перед "Фрезеніусом" за 2014 рік, у розмірі близько 4,5 млн грн буде погашено. А взагалі фінансування із обласного бюджету приватної фірми є неможливим.
- Відповідно до сумісного наказу Міністерства охорони здоров'я і Академії медичних наук сама процедура гемодіалізу не є спецалізованим видом надання медичної допомоги. У наказі затверджено обласний центр гемодіалізу, міський і районний центри. У 2015 році змінилася система фінансування охорони здоров'я і зараз йде цільова субвенція безпосередньо з державного бюджету на обласні та районні заклади. Передбачається цільова субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам України у розмірі 87 млн грн на надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю, - зазначив Олег Найдан.
Він наголошує, що питання постає у фінансуванні та механізмах фінансування. Для того, щоб налагодити цей механізм, потрібно ухвалити загальнодержавну програму про надання послуг гемодіалізу хворим на ниркову недостатність.
Пацієнти діалізного центру обурені ситуацією, адже за їх словами, послуги, які надають у "Фрезеніусі" набагато вищої якості, ніж в обласній лікарні.
- Мій син діабетик, такі хворі взагалі складають усього 3% діабетиків, які доживають до діалізу. Якби він лікувався в обласній лікарні, він мав би значно менше шансів прожити цей рік. Показником якості послуг для мене є колір тіла людей, які виходять з "Фрезеніусу" та обласної лікарні. За 9 місяців лікування у цій клініці у мого сина досить чистий і гарний колір шкіри. Там роблять усе можливе, щоб моя дитина була живою. Два випадки смертності дітей-діабетиків, які загинули у лютому та березні 2014 року, для мене були таким наявним прикладом, що мені не потрібно вести дитину в обласну лікарню, - зазначила мати хворого нирочника Тетяна Буртна.
У цьому році нирочники, за попередніми розрахунками, потребують 65 млн грн (20 млн пацієнти "Фрезеніусу" і близько 49 млн грн - пацієнти обласної лікарні). Усього обласний бюджет на видатки на медикаменти усіх обласних установ охорони здоров'я отримує 90 млн грн.
Чи закриється черкаський "Фрезеніус" вже у квітні по суті стане ясно 5 березня після сесії обласної ради, на якій депутати розглянуть питання про фінансування клініки.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram