Попри спротив працівників комунального підприємства, звинувачення в брехні та бійку, сьогодні депутати Черкаської облради надали дозвіл на оренду майна Обласної станції переливання крові. “За” проголосувало 46 депутатів обласної ради з 61 присутнього.
На початку розгляду питання передачі майна в оренду було зачитано звернення про надання слова керівнику комунального закладу Миколі Клімову та пацієнтці, яка користувалася послугами станції. Депутати відмовили в такій можливості. Але після численних вимог працівників станції, активістів та звернення депутатів Миколи Булатецького, Юрія Ботнара та Михайла Мушієка слово було надано як керівнику центра і пацієнтці, так і представнику компанії, яка хоче взяти майно в оренду.
— За орендою майна йде приватизація закладу. У всьому цивілізованому світі донорство - безкоштовне. Лише робота плазма-центрів ведеться за плату. За минулий рік в нас 83% донорів здали кров саме так. Якщо ви приймете рішення про оренду, ви порушите ряд нормативних документів. В той же час є інформація, що Сумська обласна лікарня купує препарати в Харкові, а не в приватному донорському центрі міста, — сказав керівник КЗ “Черкаська обласна станція переливання крові” Микола Клімов.
Слова керівника підприємства спростувала аткивістка, сестра онквохворої. Вона розповіла, що підприємство не надає препарати безкоштовно. А донорів доводиться шукати самотужки.
— Я це питання вивчаю вже не один рік. Мене до цього змусила ситуація в родині. Я другий рік борюся за життя своєї сестри. Якщо представники Центру переливання крові говорять, що завжди дають плазму чи кров безкоштовно — то я скажу вам, що це не так. За тиждень ми привели 10 осіб. З цих десяти осіб підійшла лише одна особа. Я вважаю, що техніка в таких центрах має бути технологічною та сучасною, що лікарі не повинні бігати шукати кров, — поділилася наболілим Любов Рисятова.
Представник інвестора також зазначила, що в Черкасах існує чорний ринок донорів. А техніка на станції давно застаріла та не відповідає стандартам.
— У Черкасах актуальні такі проблеми: наявність чорного ринку донорів крові, забезпечення інфекційної безпеки крові, недостатня кількість кадрових донорів. 70% відсотків компонентів крові, які заготовляються на комунальних центрах, перевіряються ручним способом. Сумська обласна лікарня хоч і проводить закупівлі крові в Харкові, але за минулий рік в нас вони закупили крові та елементів на 500 тисяч доларів, а за перший квартал цього року — вже на 300 тисяч доларів. Ми порахували, що економія бюджету в Черкасах складатиме близько 3 мільйонів гривень в порівнянні з тим, що витрачається зараз, — розповіла директор Сумської станції “Центр служби крові” Наталія Трофименко
Також керівник підприємства зазначила, що вони сертифіковані за стандартом ISO і пообіцяли ліквідувати чорний ринок донорів. Було також обіцяно, що всі надходження крові, плазми та іншого, що надходить без оплати, з боку підприємства буде надаватися потребуючим також безкоштовно.
— Півтора місяці ми шукаємо донорів самі. Жодного донора станцій переливання крові нам не дала. Коли закінчилася кров і не могли знайти донорів, то кров нам продавали на станції за 300 гривень. Коли ми привели трьох курсантів щоб здати кров на тромбоцити, то підійшов лише один. З двох інших, без відома, було взято плазму. Яку потім нам продали за 700 гривень. Жодному нашому донору не заплатили грошей, не дали чай, — розповіла донька пацієнта онкодиспансера Марина Лещенко
Свою думку вислови також і головний лікар Черкаського обласного онкодиспансеру, депутат Віктор Парамонов обурився тим, що працівники такого закладу як станція переливання крові знаходяться в сесійній залі, а не на робочому місці. В той самий час, як пацієнти потребують крові та препаратів.
— В області є “базар” донорів. Я 25 років маю справу з препаратами крові. Тут зараз знаходяться батьки дітей, які потребують цих препаратів, самі шукають донорів та платять кошти за це. Інвестор готовий вкласти більше 100 мільйонів гривень в підприємство. Також можу надати данні про те, що в препаратах, які надаються станцією, відсутня безпека — в них наявні гепатити та ВІЧ. І так триває 25 років, — зазначив Віктор Парамонов.
Ці слова обурили присутніх в залі працівників комунального підприємства та деяких активістів, які накинулися на депутата з кулаками.
Однак, попри всі намагання зірвати голосування по цьому питанні — воно таки відбулося. “За” надання дозволу на оренду майна Обласної станції переливання крові проголосувало 46 депутатів обласної ради з 61 присутнього.
Після цього і працівники комунального підприємства, і активісти покинули залу.
Нагадаємо, що з самого ранку під стінами ОДА працівники КП “Черкаська обласна станція переливання крові” влаштували мітинг проти передачі майна в оренду.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram