З другої спроби черкаський суд виправдав жінку, звинувачену у вбивстві власної дитини

15 квітня 2019, 12:07
З другої спроби черкаський суд виправдав жінку, звинувачену у вбивстві власної дитини

Фото тематичне

З другої спроби виправдали дружину поліцейського, обвинувачену у вбивстві власної дитини, у Черкасах. Відповідний вирок ухвалив Придніпровський суд, пише "Кропива".

Нагадаємо, що на початку березня 2015 року місто сколихнула шокуюча новина – у власній домівці було задушено 7-річного хлопчика, сина правоохоронця. За інформацією матері, до квартири увірвалося двоє невідомих в масках, з метою пограбування, вони нібито й скоїли вбивство та викрали значні кошти.

Однак в ході проведення слідчих дій, було встановлено відсутність перебування в квартирі сторонніх осіб під час вчинення вбивства, не підтвердилася інформація і про викрадення грошей та інших матеріальних цінностей. А проведені негласні слідчі дії з прослуховування помешкання підтвердили, що жінка вчинила вбивство з необережності, про це вона зізналася чоловіку. У вересні 2016 року Придніпровський суд визнав жінку винною у вбивстві сина з необережності та присудив три роки позбавлення волі умовно. Згодом Апеляційний суд скасував вирок та спрямував справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Під час повторного судового розгляду, прокуратура наполягала на винуватості обвинуваченої у вчиненні умисного вбивства власної дитини. Згідно з обвинувальним актом, обвинувачена вчинила вбивство на ґрунті неприязних відносин до свого малолітнього сина через погану поведінку останнього. Обвинувачена нанесла удар невстановленим предметом в область тім'яної ділянки голови, після чого почала душити за шию, поки дитина перестала подавати ознаки життя. Згідно з висновком експерта, смерть настала внаслідок механічної асфіксії.

Обвинувачена не визнала вини та показала, що на квартиру скоїли напад двоє невідомих в масках. Один з них вдарив дитину по голові, а інший затягнув її у ванну й вимагав віддати наявні в квартирі гроші. Також до неї застосовувалася фізична сила і після удару по голові, отямилася вже в лікарні. За її інформацією із квартири зникло 40 тис. дол. та 200 тис. грн.

Прокуратура наполягала, що висновки низки експертиз спростовують достовірність показів обвинуваченої.

Зокрема, слідів впливу сторонніх предметів, які б залишилися при спробі відчинення замків, не було виявлено. Обвинувачена приховала від органів слідства ноутбук “Тошиба”, який згодом було вилучено й встановлено, що за допомогою пошукових ресурсів вона шукала інформацію про препарат “Енаприл”. Цікавилася інформацією “що буде, якщо дитина випила 10 таблеток енаприлу”, “передозування енаприлом для дітей”.

Також під час обшуку в квартирі родича обвинуваченої, у квітні 2015 року, були виявлені грошові кошти — 37900 дол. та 149 тис. грн. та три аркуші паперу з рукописним текстом, який належить обвинуваченій.

Більшість доказів суд визнав недопустимими, в тому числі матеріали негласних слідчих дій, дані висновків експерта-поліграфолога. Суд визнав обвинувачену невинуватою та виправдав у звязку з недоведеністю вчинення нею злочину.

Читайте також: У Черкасах судитимуть 16-річну студентку, яку підозрюють у жорстокому вбивстві.

Поділитись

Коментарі

Вгору