Директор ЧТКЕ розтлумачив з чого складатиметься нова платіжка на тепло

12 лютого 2020, 08:31

Суспільні медіа

У січні черкасці отримають дві платіжки за послуги теплопостачання від комунального підприємства „Черкаситеплокомуненерго“. Причиною стали  певні законодавчі ініціативи, які торкнулись нововведень відповідно до нового закону „Про житлово-комунальні послуги“. 

Отже, віднині послуги тепловиків не просто змінять назву – з „централізованого опалення“ на „послуги за теплопостачання“, але стануть, на сподівання урядовців, максимально прозорими. Між іншим, спеціалісти у сфері надання таких послуг вважають такі наміри передчасними. Бо пересічному споживачу буде вкрай важко розібратись у платіжці, яка вже незабаром потрапить їм у руки. Про важливі нюанси, які містяться в новій платіжці, розповів директор комунального підприємства „Черкаситеплокомуненерго “Павло Карась.

Отже нова платіжка складається з таких окремих платежів:

Плата за послугу постачання теплової енергії (умовно змінна частина). Вона розраховується за тарифом 1260 грн. 18 копійок за гігакалорію і сплачується за показниками лічильників в опалювальний період. 

Плата за абонентське обслуговування:

Цей платіж буде сплачуватись за окремим банківським рахунком. Оплата за цією платіжкою має здійснюватись щомісяця (незалежно від площі квартири і кількості кімнат у ній) за тарифом 28 грн. 47 копійок. Причому, з одного особового рахунку. Тобто, у разі коли родина розлучилася і в квартирі оформлено два особових рахунки, то сплата має йти з кожного особового рахунку.

Абонентська плата на одиницю теплового навантаження (умовно постійна частина тарифу):

Тариф для розрахунку по цій платіжці – 71 тис.439 грн. 31 копійка за гігакалорію на годину. Плата за теплове навантаження розраховується відповідно до того, скільки конкретний будинок споживав тепла в останні три роки. Чим більше було споживання тепла, тим вищою буде плата. Такий підхід призведе до того, що в Черкасах перестане діяти єдиний тариф по місту, як це було донедавна. Відтепер, тариф стане по-будинковим і буде різним для кожного окремого будника. Сама доля цієї умовно постійної частини тарифу складає приблизно 12% від загального платежу. Законодавець вдався до таких дій, аби стимулювати мешканців будинків суттєво економити і модернізувати власні помешкання.

Внески на вузли комерційного обліку:

Вони сплачуються на одну квартиру один раз на квартал.

Для тих будинків, де встановлені ІТП (індивідуальні теплові пункти) буде діяти окремий тариф на технічне обслуговування ІТП.

У новій платіжці, за словами Павла Карася, розтлумачуються й інші значення. Так, у платі за послугу постачання теплової енергії (умовно змінній частині тарифу) показуються показники вузла розподільчого обліку відповідної квартири (коли він є), або розрахунок в метрах квадратних на квартиру, а також розподіл витрат тепла на опалення місць загального користування і розподіл витрат на функціонування системи опалення. Умовно визначаються втрати тепла від лічильника до батареї в квартирі абонента.

Утім, директор КП ЧТКЕ зазначив, що навіть така складна платіжка, що складається мінімум з 5 окремих платежів за окремими банківськими рахунками, то є ще «квіточки» у порівняні з новою платіжкою на гарячу воду.  Її споживачі мають отримати вже з наступного місяця. На його думку, урядовці, якщо вже й взялися створювати країну в смартфоні, мають спростити життя споживачам, а не навпаки. І перевести обтяжливу паперову роботу в електронний вигляд.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Олена :

Навіщо робити такі платіжки, які потребують “розтлумачення”? Це щоб народ зовсім заплутати? Задовбали своїми відокремлюваннями та нововведеннями! Люди повинні сплачувати в 1 (ОДНУ) структуру, а ця структура нехай відокремлює кому хоче! Навіщо НАМ ЇХ проблеми???

Толян :

Брехун ти карась! І топи нормально батареї щоб у мороз в квартирах була температура 25 градусів. Як дальше будеш в морози твопить хр*нов*, То котячего корма не отримаеш!!!

Вова :

Карась брехло! Топи нармально у морози в домівках должна буть в морози температура 25 град. Ати так топиш? Якщо так і далі будеш топить погано? То котячего корма не отримаеш !!

Вгору