З 22 червня рішення про посилення карантину на місцях прийматиме місцева влада

19 червня 2020, 10:01

Якщо не дотримуватися всіх протиепідемічних вимог, то ймовірний сценарій повернення до більш жорсткого карантину. На цьому наголосив заступник Міністра охорони здоров‘я – Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, представляючи аналіз поточної ситуації із COVID-19 в Україні та моделювання сценаріїв поширення захворювання.

Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня. Однак, на переконання Віктора Ляшка, з 22 червня відбувається не пом’якшення, а посилення карантинних обмежень там, де це необхідно. Згідно з урядовою постановою, значно посилюється роль головного санітарного лікаря області. За його поданням обласна комісія може розглядати питання про закриття окремих населених пунктів чи напрямів діяльності.

- Ми чітко бачимо, що після того, як Україна почала пом’якшувати карантин ( з 12 травня, 25 травня – ред.), перейшла на стратегію стримування, розпочалося зростання кількості випадків захворювань, – зазначив Віктор Ляшко.

А саме карантинні заходи дають змогу стримати поширення хвороби та зберегти людські життя. За словами Віктора Ляшка, якби в березні не впровадили карантин, то до кінця року «по найбільш песимістичному сценарію мали б 145 тисяч померлих на території України». До того ж під час піку захворювання відбувається колапс всієї системи охорони здоров’я, «швидка не приїжджає на інсульти, інфаркти», тож в десятки разів збільшується смертність від хвороб, від яких зазвичай рятують.

«Введення карантину у нас було оправданим і правильним рішенням, зокрема, ще до того, поки не розпочалися спалахи і значне зростання коронавірусної хвороби», – наголосив Віктор Ляшко.

Всесвітня організація охорони здоров’я нещодавно провела дослідження, згідно з яким у всіх країнах світу в середньому виявляється 30 відсотків випадків коронавірусної хвороби. Всі інші проходять безсимптомно або люди не звертаються за медичною допомогою. Україна теж не виняток. Згідно з дослідженнями, в середньому в Україні можливо потенційно хворіє 132 тисячі людей. Але ці дані не є підтвердженими, це модельна ситуація. Надалі вибірково буде проводитися дослідження, яке виявлятиме наявність імунітету серед людей, особливо в населених пунктах, де були спалахи. Під час дослідження прорахували аж 81 сценарій, за яким може розвиватися коронавірусна хвороба в Україні, наразі в основному аналізуються три, як враховують сезонність.

- На сьогодні ми не можемо сказати, що сезонність нульова, або між помірною і нульовою. Ми рухаємося по помірному сценарію, тобто ми виходимо на 4 тис. померлих до кінця року», – зазначив Головний державний санітарний лікар. При цьому він наголосив, що «ця сезонність на даний момент не є кінцевим досконалим фактором, оскільки після пом’якшенням карантинних заходів чомусь всі відчули, що карантин відмінили.

Відповідно, кількість виявлених захворювань почала зростати.

- Якщо ми спільними зусиллями виконаємо все, що прописано в рекомендаціях МОЗ, зокрема бізнес виконає всі протиепідемічні норми, люди стануть носити маски, дотримуватися соціальної дистанції і мити руки, у нас є шанс. Тому свідомо знімаючи маску в громадському транспорті, подумайте про ці цифри, – закликав Віктор Ляшко.

Він вкотре наголосив на обов’язковості носіння масок в громадських будівлях і транспорті, обмеженні перебування людей в громадських будівлях, забороні перевезення пасажирів понад визначенні місця тощо.

- Ці вимоги не може виконувати одна людина, треба, щоб їх виконувало все суспільство і бізнес, – наголосив Головний державний санітарний лікар.

За інформацією із пресслужби Черкаської ОДА

Поділитись

Коментарі

Черкащанка :

Думаю, що у нас усе буде ще гірше. Люди із дітьми гуляють без масок, є кашляючі-теж без масок, у “Буревіснику” продавці теж без рукавичок та масок. Питаю:”Чому без засобів захисту?” Відповідь – що важко дихати та пітніють руки. Це вже не виглядає як “втомлення”, це справжній протест. Що казати, якщо директор та вчитель школи йдуть без масок! Можу тільки поспівчувати пану Ляшку: відкривши доступ малому та середньому бізнесу для торгівлі та пішовши “на поводу” у них, (бо усі ці мітинги та протести є маніпуляцією та спекуляцією), він не врахував, що безвідповідальні люди не зможуть купувати у них, бо масово захворіють. Продавці є, а покупців нема! Вихід один: показати сповідь людини, що тяжко хворіла і одужала, про те, ЩО ТАКЕ “КОРОНА” і чи можна відноситися до неї так легковажно та безвідповідально.

Вгору