У черкаському зоопарку оселився пелікан. Молодий птах відбився від зграї під час перельоту до теплих країн. Рятували пернатого ледь не пів міста. До звіринця його принесли місцеві. Нині птах на карантині. Обживається на новому місці. Згодом пелікану шукатимуть пару, йдеться в сюжеті Подробиць.
Молодий пелікан потрапив у зоопарк знесилений, мав три кілограми. Серед мешканців зоопарку він поки новенький. Наразі має гарний апетит, пелікан вживає до півтора кілограма риби за день.
Знайшли кволого пелікана діти із села Тіньки, а вже їх батьки привезли птаха до черкаського зоопарку. Ймовірно той відстав від родичів під час перельоту у теплі краї. Тут його підліковують та відгодовують у карантинному вольєрі.
А ці дві пари пеліканів вже майже десять років - постійні мешканці зоопарку. Свого рожевого кольору вони набули не одразу.
"Всі молоді водоплавні птахи мають біле, сіре забарвлення, і на другому році вони набувають того кольору, який буде в дорослих особин, наші от вже дорослі, і відповідно рожеві, молода особина має ще біле, сіре забарвлення і важко встановити, хто це по статі", - розповідає завідувачка відділу птахів Черкаського зоопарку Оксана Коваль.
Червонокнижний птах живе і гніздиться у південній частині України, для центральних областей пелікани - рідкість. У черкаському зоопарку перша пара з'явилась випадково, коли вони, як і цьогорічний знайда, мігрували у теплі краї.
"Почали замерзати водойми, почали слабнути, бо не могли прогодуватись. У нас з'явилась якраз самиця пелікана, і на другий день зателефонували з ДСНС і повідомили, що у них теж є пелікан", пригадав директор Черкаського зоопарку Євгеній Ван.
Вже навесні пернатому шукатимуть пару. Попередньо стать пелікана визначили як жіночу, тому і назвали Тіною на честь населеного пункту, де її знайшли.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram