– Цей рік – рік утворення ОТГ. Маємо амбітні плани щодо цього. До кінця року на Черкащині плануємо допомогти запустити в самостійне життя 40 громад. Вже зараз область демонструє позитивну динаміку. Так, нині очікують призначення виборів 11 ОТГ області. Ще два комплекти документів – на розгляді в адміністрації.
Це досить високий темп утворення тергромад порівняно з іншими регіонами України. За нещодавно оприлюдненим рейтингом Мінрегіону, наша область за цим показником третя. Випереджають нас тільки Дніпропетровщина та Одещина.
В об’єднавчій роботі з районами нам, окрім, звісно, держави, допомагають міжнародні партнери, громадські організації. Так й люди загалом бачать позитивний результат змін у тих, хто вже об’єднався в громади та прожив у новому статусі близько року. Нагадаю, у нас таких діючих, а головне – спроможних громад-об’єднавців вже десять.
Приміром, торік на розвиток тергромад в держбюджеті було передбачено 1 млрд грн, нині ж – 1,5 млрд грн. І якщо минулого року на Черкаську область було передбачено 12 млн грн «інфраструктурної» субвенції для трьох перших громад, то цьогоріч – 18 млн грн для шістьох ОТГ краю.
Окрім фінансової незалежності, громади від об’єднання отримують і більше повноважень. Так, наша показова не тільки для області, а й загалом для України Білозірська ОТГ збирається придбати обладнання для видачі ID-карток. Це другий такий випадок в Україні і беззаперечний приклад самостійного розвитку громад на місцях.
Ярослав Березань, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації.