Як човен назвеш, так він і попливе – говорить народна мудрість. Існує думка, що подальше життя дитини якимось чином пов’язане з його іменем. Можливо, тут є доля правди. Якими незвичними іменами називають батьки маленьких черкащан, - інформує Вичерпно.
У Соснівському районному у місті Черкаси відділі ДРАЦСі визначили такі рідковживані імена за останні півроку:
серед хлопчиків: Натанаель, Устим, Сава, Тагір;
серед дівчаток: Аліана, Магільда, Альвіна, Сальма, Олівія.
- Часто незвичні імена дають дітям, коли один з батьків іноземного походження. Але найчастіше — це данина моді, — пояснює начальник Соснівського районного у місті Черкаси відділу ДРАЦС головного територіального управління юстиції у Черкаській області Ольга Добровольська.
Раніше часто давали дітям подвійні імена, типу Анни-Марії. У цьому році такого не спостерігалося. Також Ольга Миколаївна говорить, що батьки частіше звертають увагу на релігійні свята і за іменами святих називають дітей.
А от найпоширенішими іменами маленьких черкащан за останні півроку є:
серед хлопчиків: Максим, Артем, Олександр, Дмитро, Іван;
серед дівчаток: Анастасія, Вероніка, Єлизавета, Анна, Марія, Злата.
Ольга Добровольська розповідає, що дуже часто батьки називають дітей граматично спотвореними іменами, що не може не засмучувати:
- Ми переконуємо батьків, щоб не називали дітей на російську манеру. Нікіти через «і» і Дєніси через «є» — це занадто. До нас приходять діти, яких по батькові Нікітовни. Такі імена звучать некоректно. Ми говоримо батькам – називайте своїх дітей, як хочете, але ім’я повинно бути записано граматично правильно. Не треба перевертати нашу мову з ніг на голову.
- Проте все-таки радує те, що батьки прислухаються до порад працівників ДРАЦСу, говорить Ольга Миколаївна.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram