Яким повітрям дихають у Черкасах у теплий період часу

09 серпня 2019, 10:03

Стан атмосферного повітря міста аналізується лабораторією Черкаського обласного центру з гідрометеорології. Проби відбираються на стаціонарних постах, що розташовані в мікрорайонах Дніпровському і Південно-західному та центрі міста. У середньому за місяць аналізуються більше, ніж 1500 проб повітря. Визначається вміст 17 хімічних сполук.

Як відомо, самоочищення повітря проходить під час достатньої кількості опадів, 5 мл і більше. Виніс забрудників за межі міста та їх розсіювання залежить від швидкості і напрямку вітру (у Черкасах переважає слабо вітряна погода). Окрім цього, у літній період, коли стоїть спека, природні фотохімічні процеси призводять до вторинного забруднення атмосфери діоксидом азоту та формальдегідом.

Отже, природні погодні умови літа є найбільш сприятливими для зростання забруднення атмосфери у Черкасах.

Для оцінки якості повітря лабораторія центру використовує індекс забруднення атмосфери (ІЗА) та гранично - допустимі концентрації (ГДК), з якими порівнюються фактично визначені концентрації.

За результатами спостережень у 2019 році, рівень забруднення атмосфери в місті був підвищеним з січня по квітень, а з травня став високим. Саме зростання концентрацій формальдегіду у Дніпровському мікрорайоні, пилових домішок та аміаку на всіх постах спостережень, діоксиду азоту у Південно - західному мікрорайоні - і сприяли зростанню рівня забруднення в цілому по місту.

За даними спостережень у липні найбільш забрудненим мікрорайоном залишається Дніпровський мікрорайон. Середньомісячні за липень концентрації формальдегіду перевищують ГДК у три рази; аміак – у 1,5 рази; пилові домішки – у 1,3 рази; діоксид азоту - у 1,25 рази.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного гідрометцентру 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору