Новий рік 2018 без новорічної ялинки – не свято. Традиції прикрашати дерево іграшками та гірляндами дарують неповторний настрій і дорослим, і дітям. Утім, напередодні зимових свят перед нами постає складне питання: яку ж ялинку вибрати – "живу" чи штучну? Насправді обидва варіанти мають свої переваги та недостатки. Аргументи "за" та "проти" зібрало Радіо МАКСИМУМ.
Плюси і мінуси "живої" ялинки
Беззаперечено, основною перевагою натуральної ялинки в домі є хвойний запах. Він дарує відчуття свята та наповноює будинок духом свята. При цьому хвойний аромат не тільки приємний, а й корисний: вічнозелені дерева виділяють в повітря ефірні олії, які мають бактерицидну дію і використовуються для профілактики респіраторних захворювань та дезінфекції. Хвойні голки можуть стати в нагоді після новорічних свят. З них можна робити різні корисні маски та мазі.
На додачу, натуральна ялинка нагадує дитинство, даруючи те саме неповторне відчуття свята. Зрозуміло, що ціна "живої" ялинки теж відносно низька, але є кілька "але".
Вічнозелена красуня побуде зеленою геть недовго: за час свят вона пожовтіє та обсиплеться. Це не тільки зіпсує її вигляд, а й буде заважати вам: уявіть, що на Різдво вам доведеться підмітати голки з підлоги, а не колядувати з друзями. Ми, звісно, згущуємо фарби, але ідею ви зрозуміли.
Щоб продовжити життя ялинки, слід стежити за умовами її утримання в будинку. Найкраще тримати дерево подалі від батареї опалення, у воді, змішаній з кількома ложками гліцерину. Так чи інакше, уже через місяць від зеленої красуні залишиться лише засохлий стовбур.
Ще один суттєвий недолік – пожежонебезпечність. Треба бути дуже обережними із гірляндами та новорічними вогниками.
Прибічники правильного святкування Нового року навряд чи придбають собі штучну ялинку, мовляв, "це зовсім не те". Однак у цілому така ялинка дуже хороша, адже вона позбавлена всіх мінусів своєї "натуральної" сестри.
Один із головних плюсів штучного дерева – це відсутність голок на підлозі. Ялинка не буде обсипатися, а значить час для прибирання після новорічних свят скоротиться. Крім того, використовувати штучну ялинку можна багаторазово, це не тільки економить бюджет, але і час, який доводиться витрачати на вибір натурального дерева.
Вибираючи ненатуральну ялинку, ви бережете природу, не підтримуючи незаконні вирубки молодих хвойних дерев. Не забувайте, що швидкість росту у вічнозелених рослин дуже низька – близько 10-20 сантиметрів у рік, тому посадки нових рослин не встигають за масштабними вирубками.
До плюсів також можна віднести великий вибір зовнішнього вигляду. Сучасні штучні ялинки часто зовні красивіші за живі.
Звісно, штучна ялинка не принесе у ваш дім той самий хвойний запах, але пам'ятайте, що купуючи штучні ялинки – ви, передусім, бережете ліс. Та й різноманітні аромаблоки можуть відмінно замінити запах "живої" ялинки.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram