Якщо не набрали 100 балів: у Черкасах пояснили, що робити вступникам, які не склали мультипредметний тест

28 червня 2024, 19:12

На Черкащині у 2024 році близько семи тисяч вступників склали мультипредметний тест. У повторну сесію будуть складати 396 учнів. Абітурієнти, які не подолали пороговий бал хоча б з одного предмету національного мультипредметного тесту - мають альтернативи. Вони можуть освоїти робітничу професію або ж вступити до коледжів фахової передвищої освіти, пише Суспільне.

Якщо в абітурієнта з якогось предмета поріг у 100 балів не подоланий, то означає, що у вищі класичні навчальні заклади він вступати не може, розповів очільник Черкаського обласного управління освіти Валерій Данилевський.

Цьогорічна випускниця Ілона Копаєва склала іспити та готується до вступу:

"Я здавала хімію, історію, математику та українську мову. Досить давно хотіла в медичний, поступити на ортопеда-травматолога. Медицину обрала, бо дивилася дуже багато серіалів про це. Мені подобається це".

Та результати іспитів дещо скоригували плани:

"Хоч офіційних балів ще немає, але є табличка за якою я звірялася. З математики набрала 19 тестових балів – це 151. З історії 26 – це 146, а з хімії 108 – це 7 балів тестових. З української мови. Думаю, що в один день це дуже складно: хвилювання і чотири години на всі предмети. Я хотіла вступати у Львівський медичний університет. Але там загальний середній бал 150, а в мене середній 135 середній", - поділилася випускниця.

Секретар приймальної комісії ЧДТУ Андрій Чорній зазначив, що кожен університет має свої вимоги для вступу:

"Мінімальний пороговий бал для навчання за кошти юридичних або фізичних осіб - це 100 балів. Як виняток - право. Там для того, щоб претендувати і на бюджет, і на контракт потрібно мати саме конкурсний бал, а не бал НМТ, не менше 150. Щодо інших спеціальностей, то для того, щоб мати можливість претендувати на бюджет потрібний конкурсний бал не менше 130".

Та для певних категорій вступників роблять винятки:

"Абітурієнт міг не складати НМТ, якщо є певна інвалідність або він з певними кодами. Чи, наприклад, під час реєстрації регіональний центр оцінювання освіти міг дати відмову у створенні спеціальних умов. І тоді вступник має право на співбесіду в університеті. І так само право на неї, а саме чотири співбесіди із предметів, мають учасники бойових дій", - пояснив Андрій Чорній.

Очільник Черкаського обласного управління освіти Валерій Данилевський зазначив, що у 2024 році мультипредметний тест сформований так, що якщо абітурієнт відповідає на 15 і більше відсотків завдань правильно – це означає, що стобальний поріг подолано:

"Далі якщо дитина бачить, що по якомусь предмету у неї немає сто балів, то означає, що вступати у вищі класичні навчальні заклади вона не може. Так сформовані умови законодавством".
Утім абітурієнти мають альтернативи.

"Можна здобути робітничий фах у професійно-технічних навчальних закладах, тобто професійно-технічні коледжі чи училища. І друга ланка – це заклади фахової передвищої освіти. У цьому році близько семи тисяч складали мультипредметний тест. У повторну сесію будуть складати 396 учнів", - розповів Валерій Данилевський.

Нагадаємо, для вступу до бакалаврату абітурієнти мають скласти мультипредметний тест. Іспити розпочалися з 14 травня і триватимуть до 19 липня. Тест складається з чотирьох предметів. Українська мова, математика, історія України – обов’язкові. На вибір - українська література, іноземні мови, біологія, географія, фізика чи хімія. За кожен предмет можна отримати до двохсот балів. Результати множать на вагові коефіцієнти кожної спеціальності та визначають конкурсний бал. Не менше 150 балів потрібно набрати для вступу на "Право", "Публічне управління та адміністрування", "Міжнародні відносини", "Стоматологію", "Медицину", "Фармацію", "Педіатрію".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору