Якісні послуги, забезпечення житлом і реабілітація спортом: у Черкасах відбувся ІІ Регіональний ветеранський форум

20 грудня 2024, 14:45

Готовність громад до повернення ветеранів війни, адаптацію та підтримку захисників обговорювали в Черкасах під час ІІ Регіонального ветеранського форуму "Громади – захисникам". На заході були присутні представники влади, ветеранської спільноти, бізнесу та громадських організацій.

За словами заступника міністра у справах ветеранів України Руслана Приходька, ветерани – лідери нашої нації, тому в наступному році необхідно сфокусувати увагу на фізичному і ментальному відновленні захисників і захисниць.

- У 2024 році для ветеранів запровадили додаткові послуги, крім зубопротезування, — лікування зубів. Загальний пакет зараз складає 40 тисяч гривень на одного захисника і захисниці, а також на наших військовослужбовців, які на сьогодні виконують бойові завдання. Законтрактовано вже понад 333 заклади по всій Україні. Працюємо над тим, щоб поширити, зробити більшою мережу і забезпечити вищу якість і спрощеність цих процедур, - повідомив Руслан Приходько.

Він також зауважив, що в цивільних закладах охорони здоров’я створять простори турботи про ветеранів.

- Це місця, які забезпечать надання послуг, починаючи від адміністративних, юридичних, соціальних послуг, психологічної підтримки тощо. Зараз розпочали з 5 пілотних областей, - сказав посадовець.

Також у планах спільно з Міністерством охорони здоров’я - розширення пакетів медичних гарантій щодо реабілітації.

- Це і кількість разів на рік та тривалість в межах одного пакету. Наступний складник, що також ми з січня почнемо імплементувати - забезпечення медичних гарантій в частині оглядів, МРТ, КТ, рентген й інші процедури, які на сьогодні є дорогими. Вони мають бути безоплатними, - наголосив Руслан Приходько.

За словами начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця, адаптація, реінтеграція та реабілітація ветеранів війни сьогодні є одним із ключових пріоритетів роботи влади і громади.

- Ветеранська політика – це, насамперед, про безпеку держави, людський капітал, економічне відновлення та об’єднання суспільства. Громади повинні бути готові до повернення захисників, передовсім мають бути готові фахівці, які працюватимуть з ветеранами. За останній рік ми навчили велику кількість соціальних працівників, кар’єрних радників, старост, лікарів особливостей роботи з ветеранами. Рік тому, на першому такому форумі, громадам були поставлені чіткі завдання. Відтоді Черкащина стала одним із лідерів щодо відбору і працевлаштування фахівців із супроводу ветеранів. На сьогодні в області вже працюють 50 ветеранських просторів, - зазначив Ігор Табурець. 

Він наголосив, що не менш важливим є забезпечення ветеранів житлом.

- Це велика нагальна соціальна проблема, яка стосується і ВПО, які втратили житло, і ветеранів, які довго чекають на нього, і тих, які будуть повертатися. Це великий виклик для нас, над яким ми працюватимемо, - зауважив очільник ОВА.

За його словами, загалом цьогоріч 200 родин зможуть придбати власний дім за державними програмами. Крім того, в області реалізовують й інші інструменти забезпечення житлом захисників і захисниць. Прикладом приватно-державного партнерства є будинок у Золотоноші.

Найближчим часом Черкащина отримає ще 12 сертифікатів на придбання квартир, які передадуть родинам військових. Наразі це питання допрацьовують з Міністерством фінансів.

Соціально відповідальний бізнес, організації різного рівня – незмінні партнери в інтеграції ветеранів на Черкащині.

За словами керівника інвестиційного фонду "Олімп-Гарант" Руслана Хомідова соціальна відповідальність – невід'ємна частина його бізнесу.

- Ми вклали 1 млн 150 тисяч гривень в облаштування ветеранського простору в Черкасах. Інвестуючи в цей проєкт, ми не просто допомагаємо ветеранам - це наша спільна вдячність за їхню жертовність і відданість Україні. Наші Герої заслуговують на найкраще. Радий, що маю нагоду зробити внесок у їхнє відновлення та повернення до повноцінного життя. Ми будемо і надалі надавати максимальну підтримку, щоб закрити всі потреби наших ветеранів, - наголосив Руслан Хомідов.

Ветеран війни Олександр Скринський отримав тяжкі поранення під час мінометного обстрілу на Луганщині, внаслідок чого йому ампутували ногу, а через уламок в шиї – стався інсульт. На його думку, захисники, що повернулися додому сьогодні дуже потребують підтримки держави та бізнесу. А найкраща адаптація, за словами ветерана, - це спорт.

- Спорт дуже дисциплінує і мотивує досягати результатів, демонструє ветеранам, що вони можуть. У МСК «Дніпро» я займаюся стрільбою з лука, греблею на тренажерах і ампфутболом. Я вже можу зараз стріляти на 18 метрів і я кайфую від цього. Раніше я не міг ходити на милицях в ампфутболі, зараз вже у мене це виходить без протезу. Цей спорт – це наша маленька спільнота, наша втіха, нам навіть психолога не потрібно, ми встановили гарну комунікацію один з одним. Але без підтримки держави і громад якісна адаптація ветеранів у цивільне життя неможлива, - наголосив пан Олександр.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору