Які права мають студенти-переселенці?

07 листопада 2019, 10:04

Дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи, передбачена державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

Надається вона у вигляді:

- повної оплати за навчання для здобуття професійно-технічної та вищої освіти за певним освітньо-кваліфікаційним;

- надання в установленому законодавством порядку пільгових довгострокових кредитів для здобуття вищої освіти та професійно-технічної освіти;

- соціальної стипендії;

- безоплатного забезпечення підручниками;

- безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;

- безоплатного проживання в учнівських гуртожитках – для учнів професійно-технічних навчальних закладів;

- проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою.                                                                                                                                                                                                                                                                    Право на соціальні стипендії мають студенти (курсанти), які не перебувають в академічній відпустці, із числа дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту».

Студентам (курсантам), які мають право на отримання соціальної стипендії і набувають право на отримання академічної стипендії, виплачується тільки один вид стипендії за їх вибором. Якщо студент (курсант) має право на призначення соціальної стипендії одночасно за кількома підставами, соціальна стипендія виплачується відповідно до однієї з підстав за вибором студента (курсанта).

Для отримання соціальної стипендії студенти (курсанти) звертаються до вищого навчального закладу або його структурного підрозділу за місцем їх навчання із заявою.

До заяви додаються копії таких документів: паспорт громадянина України; свідоцтво про народження дитини; довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; студентський квиток.

У разі неможливості подання копії студентського квитка подається довідка вищого навчального закладу про навчання студента (курсанта) в цьому закладі та копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Поділитись

Коментарі

Вгору