Як вибрати бензинову мотокосу для дому чи дачі

27 грудня 2022, 13:55

Більшість дачників чи власників невеликих фермерських господарств рано чи пізно починають замислюватися про купівлю мотокоси. За допомогою такого агрегату можна упорядкувати газон перед будинком, заготовити на зиму корм тваринам і навіть впоратися з сильно зарослими або покинутими ділянками.

Хороша мотокоса від виробника, який зарекомендував себе на ринку, стане чудовою підмогою у господарстві. Але щоб вона пропрацювала довго та впоралася з усіма поставленими завданнями, важливо правильно підійти до вибору такого пристрою.

Що враховувати при виборі мотокоси

Основними параметрами для вибору подібних садових механізмів є:

  • продуктивність;
  • простота та надійність конструкції;
  • зручність використання в процесі роботи;
  • легкість складання та обслуговування, наявність комплектуючих на ринку;
  • комплектація - наявність спеціальних різальних головок, дисків, ножів різної форми для багатозадачності;
  • доступна вартість відносно технічних характеристик.

Не менш важливо брати за основу технічні характеристики такого інструменту. Їх необхідно підбирати так, щоб мотокоса легко смогла впоратись з поставленими завданнями, але не зробила дірки у бюджеті власника.

Основні технічні характеристики

При виборі мотокоси важливо звертати особливу увагу на:

  1. Потужність. Чим вона більша, тим легше впоратися з поставленим завданням. Однак не треба брати ннайпотужнішу — мотокоси великої потужності споживають багато палива та важать чимало.
  2. Тактність двигуна. Для побутових потреб досить двотактного двигуна, хоча вони досить гучні. Бензокоси з 4-тактним двигуном відрізняються довговічністю та невибагливістю, проте коштують набагато дорожче.
  3. Місткість бака. На ринку представлені моделі об'ємом бака від 0,3 до 1,2 л. Щоб зменшити вагу мотокоси, краще вибирати середній варіант, адже долити паливо за потреби нескладно.
  4. Тип приводу. Існує гнучкий та жорсткий вал. Перший передає крутний момент за допомогою троса і підходить для мотокос, що працюють з ліскою. Другий при передачі моменту, що крутить, використовує вал, що є оптимальним рішенням при роботі з ножами і дисками.
  5. Конструкція валу. Якщо передбачається, що бензокос часто перевозитимуть, краще вибрати модель з розбірним валом. Професійні моделі найчастіше оснащені незнімним валом – вони відрізняються більшою надійністю.
  6. Ширина захвату при скошуванні. Зручним та найбільш оптимальним варіантом вважається 225–300 мм.
  7. Тип ручки. У продажу є моделі з ручками у вигляді англійських літер D, J та U. Перша зручна для роботи на нерівній ділянці з великою кількістю каменів, друга – для роботи в горбистій місцевості, така конструкція дозволяє легко змінювати кут різу. U-подібна — найкраще підходить для роботи на дачній ділянці та дозволяє легко маневрувати між перешкодами.

При виборі бензинової мотокоси важливо враховувати і вагу конструкції. Для тривалої роботи без частих зупинок краще вибирати модель вагою трохи більше 4–5 кг. Така вага буде цілком комфортною навіть для жінки чи підлітка.

Вивчивши зазначені характеристики, легко дійти висновку, що для періодичних робіт на дачі підійде двотактна бензокоса, оснащена гнучким валом, баком на 0,5 л і вагою близько 4 кг. А для складних робіт слід підібрати модель із подвійним запасом за всіма показниками.

Вибрати відповідну мотокосу або електротриммер для дачі або фермерського господарства можна на сайті магазину Romb.ua, де представлена продукція відомих виробників. На сайті присутній зручний фільтр, який допоможе легко врахувати всі важливі зазаначені характеристики та підібрати потрібні саме вам мотокосу або тример. У каталозі знайдуться моделі різних цінових категорій, а відгуки постійних клієнтів допоможуть зробити правильний вибір.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору