Про загиблих, які визволяли Черкаси у роки Другої Світової, вже багато років береже пам’ять одна із найвизначніших пам’яток обласного центру – меморіальний комплакс «Пагорб Слави». Щороку 9 травня тут збираються сотні нащадків, аби вшанувати пам’ять воїнів-фронтовиків, полеглих у боях за Черкаси, інформує ЧСН.
Через 20 років після завершення війни країною прокотилася хвиля перепоховань решток радянський воїнів із чисельних братських могил до єдиних меморіальних комплексів. Таких в обласних центрах була створена ціла низка. Не стали винятком і Черкаси.
Рішення створити такий меморіальний комплекс в обласному центрі було ухвалене у 66-му. А вже за рік – відкрита перша його черга. Місцем для будівництва обрали Замкову гору. Колись тут знаходилося давньоруське городище і залишки Черкаської фортеці, а також Свято-Троїцька церква.
Тоді, власне, і було насипано величезний пагорб, який розширили у бік Дніпра на 28 м та підняли на 10 м.
Він і став основою монумента. На той час Київ обмежив його висоту до 10 метрів. Втім, каже краєзнавець, черкащани пішли на хитрість і насипали курган. Спочатку над схилами Дніпра височіла гіпсова скульптура. Потому її замінили на металеву. Й дотепер монумент жінки-матері Батьківщини лишається одним із найвеличніших.
В 72-му році у меморіальному комплексі відбулося перепоховання із індивідуальних могил загиблих воїнів. А вже у 77-му – відкрита друга черга будівництва комплексу. Тривала вона майже до 1985 року. З того часу Пагорб Слави лишається таким, яким ми знаємо його сьогодні..
Імена понад 3,5 тисяч радянських воїнів та 22-ох партизанів викарбовані на гранітних плитах. Втім, й до сьогодні у похованні є рештки невідомих солдатів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram