Як у Черкасах починалася Революція Гідності (фото)

30 листопада 2015, 22:57

8321_main

Два роки тому, у ніч на 30 листопада, в Києві на Майдані “Беркут” жорстоко розігнав мирних протестувальників, які зібралися тут на підтримку євроінтеграції, що від неї відмовився екс-президент Віктор Янукович, пише Рідна Черкащина.

“На зачистку Майдану пішло 390 осіб. Близько 300 співробітників київського “Беркута” і 30 “беркутівців” з Сум, Полтави та Черкас”, – розповів начальник 2-го слідчого управління ГПУ України Сергій Горбатюк.

Кривавий розгін студентства в ніч на 30 листопада фактично став відправною точкою в подіях осені 2013 – зими 2014 років, що їх назвуть  Революцією Гідності.

У Черкасах вранці 30 листопада 2013 року обурені люди зібралися на мітинг біля пам’ятника Шевченку, організований тодішньою опозицією – Леонідом Даценком, Анатолієм Бондаренком, Миколою Булатецьким. Зібрання було малочисельним – в Черкасах ще не зрозуміли, що в країні почалася революція, тож містяни зберігали звичну політичну інертність.

1 2

Учасники мітингу були пригнічені – “зачистка” мирного Майдану окреслила невеселі перспективи в плані наступу влади Януковича на демократію, свободу вираження думки. Заговорили про “білорусизацію” України. 

“Після провалу євроінтеграції, розгону євромайдану і, як наслідок, раптового (за один день!) перетворення України на Білорусь, можна спрогнозувати, як будуть виглядати вибори Президента в 2015 році. Фальсифікації і Беркут. І все…”, – писав тоді у своєму фейсбуку керівник обласного відділення КВУ Максим Михлик.

За кілька днів, 3 грудня 2013-ого на протест під обласне управління МВС вийшли черкаські працівники ЗМІ, вимагаючи покарати винних “беркутівців”. Під час кривавого розгону Майдану постраждало багато журналістів.

3 4

Згодом під Черкаською мерією з’явився свій міні-майдан – у наметі на площі постійно перебували громадські активісти. 10 грудня акцію на підтримку свободи слова й демократії провели студенти черкаських вишів. Вони вийшли на вулицю, аби звернути увагу громади, що покарання винних у подіях в ніч на 30 листопада досі не відбулося.

5

Далі події в Черкасах набирали обертів. 11 грудня низка депутатів Черкаської міської ради здійснила спробу встановити прапор ЄС на щоглі біля мерії. Цьому завадила місцева міліція.

6

Загалом із 11 грудня, коли влада зробила повторну спробу за кривавим сценарієм розігнати Майдан у центрі столиці, черкащани більш масово виходили на акції солідарності з протестувальниками…

“Іноді, щоб зрозуміти як все змінилось, варто озирнутись назад”, – експерт

“Часто вам доводиться чути таке: “Ну і чого добився ваш Майдан?», «Яник може і крав, але долар при ньому був 8 гривень», «Всі вибори сфальсифіковані. Всі депутати однакові. Влада краде. Нічого не змінилось» ну і т.д. Для тих людей, хто задає подібні питання, дійсно або нічого не змінилось, або стало ще й гірше. Такі люди звикли жити тут і зараз і світ для них змінюється тільки разом з курсом долара, новим серіалом і порами року. Цей світ простий і логічний і не вимагає аналітичного осмислення і самокопання. І періодично сам потрапляєш в таку пастку зневіри і піддаєшся на цю спрощену простоту. 

Але іноді, щоб зрозуміти як все змінилось, варто озирнутись назад, – пише у своєму фейсбуку голова Черкаського обласного осередку КВУ, громадський активіст Максим Михлик. –  Ось випадково натрапив на свій пост дворічної давнини. Відразу після розгону і побиття студентів на Майдані його написав. Як же добре іноді помилятись. І як же добре, що все ж відстояли ми своє право і гідність. Україна не піддалась білорусізації, перемогла Януковича і довела (в першу чергу сама собі), що ми відбулись як Нація. Мало хто вірив, що це взагалі можливо. Я, особисто, дуже сумнівався.

Тому частіше озирайтесь назад, згадуйте як все було. Давайте просто представимо як би могло бути зараз, якби Майдан не переміг і подякуємо тим, хто виборов сьогоднішню дійсність. І з новими силами в нові битви. Все тільки починається ))”.

7

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору