Насичено, яскраво і по-купальськи магічно зустріли черкасці найколоритніше свято літа, яке символізує чудодійну силу всього живого. У цей час, вірили наші предки, все нестримно росло, розцвітало, множилося та раділо життю, пише "Вичерпно".
Порадіти чудовому святу зібралися у міському парку «Перемога» й черкасці. Тим паче, що до їхньої уваги були запропоновані фольклорні співи, масове плетіння гігантського вінка, хороводи навколо купальського вогнища, численні майстер-класи та конкурси, спортивно-силові змагання й водні баталії.
Молоді дівчата, не чекаючи вказівок досвідчених майстринь, самі плели свої перші купальські вінки, які потім вони збиралися або пустити на воду, або засушити як оберіг. Адже кожна квіточка у вінку, кожна рослинка має чудодійну силу та несе свій прихований смисл.Тим же, хто виявив бажання, допомагала опанувати плетіння вінка майстриня Олена Гиленко.
Та не тільки живі квіти прикрашали наших черкаських красунь та красенів. Спражвні квітники розпустилися на їхніх тілах. Так постаралися наші майстри боді-арту, які бралися навіть за такі складні речі як стилізація картини «Лев» народної художниці України Марії Приймаченко.
— Білий лотос символізує жіночу красу, витонченість, а також це символ духовного самовдосконалення, —відзначила одна з майстринь.
— Я хочу зобразити Чугайстра. Це такий лісовий дідусь, охоронець лісу. Він танцює, співає, полює на мавок, які заманюють молодих лісорубів та пастухів у нетрі й гублять їх, — розповіла про свою роботу на тілі хлопця майстриня Ольга, яка вже третій рік приймає участь у подібних майстер-класах.
Не обійшлося і без конкурсів. Проте, якщо хлопці, визначали кращого по силових вправах, то серед дівчат вибрали володарку найдовшої коси.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram