У новорічну ніч українці переїдають за святковим столом. А на ранок борються із тяжкими наслідками похмілля. Як уникнути перенавантаження шлунка та врятуватися від сп’яніння, дає поради Погляд із посиланням на Сегодня.
До застілля
Щось жирне. Ложка вершкового масла або риба на зразок лосося допоможуть алкоголю всмоктуватися повільніше. Але їжте буквально трохи, інакше в шлунку можуть початися процеси бродіння, а це може призвести до отруєння.
Щільна вечеря. Мінімум - за 4 години! Інакше сп'янієте від першої ж чарки - алкоголь, потрапивши в порожній шлунок, швидко всмоктується в слизову і потрапляє в кров.
Аператив. 50 г міцного чи 100 г слабкого алкоголю за 2 години до застілля. Так ми готуємо процеси обміну речовин до майбутнього випробування.
Ферментні таблетки. Вони полегшать переварювання їжі. Тільки дивіться, щоб в їх складі не було жовчних кислот, які можуть дратувати печінку.
Під час свята
Кислий і солоний. Любителям горілки треба закушувати її лимоном із цукром, квашеною капустою, солоним огірком.
Насамперед риба. Білки в ній швидко пов'язують алкоголь, а значить - світлий розум і добре самопочуття не покинуть довше вас. І не сідайте далеко від овочевих салатів, нежирного м'яса і фруктів.
Клітковина. Потрібна така, яка важко перетравлюється і заважає алкоголю всмоктуватися: картопля, свіжа капуста, хліб грубого помелу. Помідорами, сиром, яблуками, виноградом, петрушкою краще не заїдати - від них в суміші з горілкою у шлунку почнеться бродіння.
Чиста вода. Найкраще - з лимонним соком. Це нейтралізує дію спирту. А ось газованої води і соки допомагають алкоголю краще всмоктуватися, а нам - сильніше п'яніти.
Після свята
Хурма. У ній вдале для виведення алкоголю поєднання фруктози і вітамінів А і С.
Лимон і ківі. Вони потрібні на випадок, якщо ви напередодні перекурили. Адже нікотин вбиває запаси вітаміну С в організмі.
Банани. Після бурхливої вечірки в організмі спостерігається дефіцит калію, який потрібен для нормальної роботи серця і нирок. 1-2 банана цей дефіцит заповнять.
Кефіру або йогурту. Вони повинні бути нежирними і допоможуть прийти в себе.
Лимонад і чай. Змішайте прохолодну воду зі соком лимона і 1 столовою ложкою меду. Трохи пізніше - чай із шавлією: він швидко виведе алкоголь і зніме набряки.
Кривава Мері. Тільки без горілки. Вона врятує від зневоднення: у склянку томатного соку додайте солі, перцю, 1 яєчний жовток і випийте залпом.
Холодець. Він зв'яже залишилися алкогольні токсини в крові.
Петрушка. Вона переб'є всі неприємні запахи з рота.
Некулінарні поради
Попартеся в лазні. Це допоможе вивести продукти переробки етилового спирту. Якщо не хочете в баню, прийміть контрастний душ - зміна температури відмінно бадьорить.
Вилікувати голову. Зробіть холодний компрес, наприклад, з льоду в целофановому пакеті. Крім цього, допоможе і аромамасло: нанесіть на скроню, потиличні горби, середину мочки вух краплю базилікового, лавандового, м'ятного або гвоздикового масла.
Прогулянка. Краще змусити себе пройтися по вулиці або навіть трохи пробігтися, ніж лежати в ліжку. Фізнагрузка прискорить метаболізм.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram