Як “прочитати” людину та дізнатися, що від неї очікувати: поради черкаського психолога

25 липня 2016, 20:45

669369

Психологу Данилу Протасу потрібно менше хвилини для розуміння, що за людина стоїть перед ним і які саме стосунки вона буде намагатися будувати. Яким буде ідеальний партнер для цієї людини і як обрати собі пару, щоб потім не страждати? Цінні поради відомого в Україні черкаського знавця психології та гіпнозу, тренера НЛП Данила Протаса підібрав сайт vikka.ua.

На думку фахівця, щоб не було проблем у майбутньому, людям треба слухати, що кажуть їм їхні партнери. Деякі слова треба розуміти буквально, бо рано чи пізно вони стануть частиною стосунків. Особливо треба прислухатися до фраз, що лунають неодноразово.

Так, психолог категорично не згодний з виразом "від кохання до ненависті – один крок". Більше того, він каже, що краще не заводити стосунки з людьми, які так говорять. "По-тихому прощайтеся з цими людьми. Спокійного та безпечного життя з ними не буде. Формула агресії у кожного своя. Формула кохання також. Не дай боже фіксувати зв’язок кохання та агресії", – розповів у одному з інтерв’ю Данило Протас.

Він переконаний, що незмінною запорукою міцних стосунків у парі є схожість інтересів. Протилежності, за словами Динала Протаса, сходяться лише в одному випадку.

"У випадку психологічної порчі. Я іншого слова не знайду. Це дійсно прокляття на все життя. Хочете зіпсувати чоловікові життя – дайте йому жінку, у якої зовсім інші інтереси. Наприклад, чоловік спокійний, любить посидіти біля телевізора, а вона веде активний спосіб життя", – пояснює психолог. При цьому він додає, що у такої пари може страждати як здоров’я, так і сфера роботи.

487439

Черкащанин виступає за формування пар по принципу схожості, яка з часом збільшується. "Вчені довели, що у людей, які довго живуть разом, навіть пульс синхронізується", – каже він.

По поведінці жінки у перші секунди спілкування Данило Протас може розпізнати не тільки її характер, а й яких чоловіків вона воліє. Для тих, хто тільки намагається опанувати майстерність читання слабкої статі, психолог дає декілька порад. Наприклад, жінки параноїдального типу не люблять компліментів. Ті ж особи слабкої статі, що надають перевагу сильним чоловікам, будуть перевіряти їх. Здебільшого на агресію. "А якщо я поведу себе так-то, чи стерпить він мене таку, чи буде любити, чи переможе він?" – саме за цим принципом діють такі особи, стверджує психолог.

Щоб зовсім бути впевненим у тому, що не помилився треба вивчати мову жестів. Психолог із власного досвіду знає, що відвертість людини можна прочитати по її очах, міміці та жестах. Тому радить краще придивлятися до партнерів.

У той же час багатьом людям набагато актуальніше спочатку розібратися у собі і потім вже будувати стосунки. Доволі детально психолог розкриває причину жіночої самотності. Вона, за його словами, може полягати у цілій низці причин.

По-перше, це страх близькості. "Деякі жінки не знають, як це – бути собою поруч з іншою людиною. Особливо, коли звикаєш постійно грати і змінювати маски. Адже бути близьким – значить показувати свої сльози і біль. І це, правда, страшно. Ти ніколи не можеш передбачити, як тебе будуть сприймати", – каже психолог. Він підкреслює, що бути близьким – значить бачити і приймати недосконалість іншої людини.

242237

По-друге, це страх втратити свободу. "Я знаю точно, що істинно близькі стосунки просякнуті відчуттям свободи. Сприяють розвитку", – стверджує Данило Протас.

Третьою причиною самотності відомий черкащанин вважає заперечення власної цінності. Помилкою жінок є переконання, що крім сексу їй нічого дати чоловікові. Що у неї немає більше нічого такого, що може його зацікавити. "Дорогі жінки, почніть себе цінувати. Пам'ятайте, що ви унікальні. Відкрийте в собі багатства, якими ви володієте. Ви можете дати реально багато", – каже він.

У деяких жінок, на думку фахівця, взагалі є відраза до шлюбу. Виноситься вона з батьківської сім'ї. Формується при спостереженні негативного прикладу сімейного життя. Відсутність радості, любові, проявів ніжності. Натомість постійні скандали, наявність сліз і страждання. Коли мама і тато не отримують задоволення від своїх стосунків.

Ще одна причина самотності – невизначеність. Черкащанин каже, що часто, запитуючи жінку, яких стосунків вона хоче, можна почути: "не знаю", " просто не хочу бути однією", "хочу бути з кимось".

Крім того, жінки бояться будувати стосунки через невдалий досвід та страх знову відчути біль.

Заважають і незавершені відносини у минулому. Вони можуть бути якими завгодно. "Розлучення, але надія, що він все-таки повернеться назад. Закоханість у далекій юності до сих пір залишається найяскравішим переживанням життя. Зберігаючи ці почуття, ви зберігаєте невидимий зв'язок, що пов'язує вас із цією людиною. І, на жаль, так як серце ваше зайняте, в ньому немає місця для когось іще. Прислухайтеся до себе і зрозумійте, чи дійсно ви хочете зберігати все як є? Якщо ні, то потрібно поставити крапку", – каже Данило Протас.

Як це зробити? Один із методів – написати листа, віртуально поговорити, пробачити образи, попрощатися з нездійсненими планами і мріями.

Проблема деяких жінок – елементарне очікування принца. Інші ж навпаки, розчарувалися в чоловіках та міркують за принципом "всі мужики козли".

Дівчина виносить таке переконання зі своєї батьківської сім'ї. "Де батько був далеко не найкращим представником сильної половини людства. Міг бити матір, пиячити, бути жорстоким. Або мати-одиначка, у якої не склалося особисте життя, могла так "вчити життю" свою доньку", – зазначає Данило Протас та каже, що надалі таку дівчину чекають прогнозовані розчарування.

Як не дивно, але й  бажання вийти заміж може бути перепоною до мрії. Коли це бажання занадто велике. "Жінкам властиво зациклюватися на своєму віці. Багато хто прагне терміново вийти заміж, доки збережений "товарний" вигляд. Найчастіше така жінка не перебуває у контакті зі своїми почуттями, не спирається на них, погано відчуває власні кордони", – каже психолог.

Відомий черкащанин радить таким жінкам менше залежати від думки оточуючих і не вважати їх більш правильними, ніж власні.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору