Як працюють депутатські приймальні в Черкасах

29 квітня 2016, 11:02

Колишній міський голова Черкас Сергій Одарич досі не має приймальні, а більшість депутатів уже вичерпали ресурси на матеріальну допомогу.

Про це йдеться на сайті руху ЧЕСНО.

Станом на 28 квітня, згідно з інформацією на сайті міста, двоє депутатів досі не ведуть прийом у депутатських приймальнях. Це екс-радикал  Сергій Тищенко та колишній міський голова вільний демократ - Сергій Одарич.

Сергій Тищенко у коментарі для ЧЕСНО роз’яснив, що тимчасово не веде прийом у приймальні, бо після виключення з Радикальної партії ще не знайшов  підходящого приміщення для цього. Водночас політик запевнив, що працює з виборцями:

“Всі, хто хоче, той мене й так знаходить по телефону чи на сесії ради. У новому складі ради прийняв близько 30-40 осіб”, - каже Сергій Тищенко.

Сергій Одарич теж упевнений, що і без інформації на сайті міста, його легко знайти:

“Я постійно буваю в офісі ПВД (вул. Горького, 27). Виборці мене там і знаходять. Адреса офісу, контакти працівників не змінюються багато років, контакти є у кожній черкаській домівці”.

Активісти навмання запитали на вулиці у 10 черкащан, чи знають вони, де приймальня колишнього мера. Жоден з них не спромігся назвати бодай приблизного місця розташування, а дехто радив запитати у мерії.

“Депутат міської ради зобов’язаний вести регулярний особистий прийом громадян. Інформація  про дні, години та місце прийому має бути публічною. Ті депутати, які не ведуть прийом виборців, - порушують закон”, - зазначає Віта Думанська, координатор кампанії “Стеж за грошима”.

Самі депутати підтверджують, що понад 80% громадян, які приходять на депутатський прийом, – просять матеріальну допомогу, інші піднімають переважно питання житлово-комунального господарства. Серед відвідувачів приймалень здебільшого – пенсіонери.

Рух ЧЕСНО підготував просту графіку, щоби пояснити громадянам, з якими питаннями можна звертатися до депутата, а які питання не належать до його компетенції.

1

Черкащанка Лариса Марчук звертається у депутатські приймальні вимушено вже понад 15 років по матеріальну допомогу, бо під її опікою дві незрячі дочки і внучка. Жінка стверджує, що навіть маючи на руках усі документи, які підтверджують хвороби, не так просто отримати допомогу:

“Спочатку звернулася до приймальні депутата Артура Акопяна (УОП “УКРОП”), але той відмовив. Молодий депутат сказав, що він вже роздав всю допомогу і навіть не вислухав мене повністю, паралельно почав спілкуватися з іншим чоловіком. Потім намагалася звернутися до Романа Дісканта (ВО Батьківшина). Але той з січня не приходив на прийом. З 15-ма такими ж обуреними виборцями, що чекали прийому, ми написали колективну скаргу і віднесли до секретаря ради Олександра Радуцького”.

Отримала обіцянку домопомогти Лариса лише у третього депутата.

Зазначимо, “депутатський фонд” цього року становить близько 26 тис. грн на кожного депутата. На матеріальну допомогу у 2016 році загалом програмою “Турбота” передбачено 1,3 млн грн для 1500 черкасців. Окрім того  програмою передбачено 113,5 тис. грн на  одноразову матеріальну допомогу інвалідам-учасникам бойових дій та членам сімей загиблих.

“Завдання депутата - відвідувати засідання та приймати рішення в інтересах громади. Нормативні документи ради, які наділяють окремих депутатів повноваженнями щодо надання матеріальної допомоги спотворюють уявлення виборців про депутата як про джерело вирішення їхніх фінансових проблем. Врешті, виборці голосуватимуть за тих кандидатів, які допомагали їм грошима, а не тих, які належно відвідували засідання та відстоювали інтереси громади в сесійній залі” - каже Галина Чижик, юрист Центру демократії та верховенства права.

Пенсіонерка Анна Дмитрівна теж у депутатську приймальну ходить не вперше. Завжди звертається  до депутата від БПП “Солідарність” Володимира Бурячинського. До інших депутатів не хоче ходити, бо цей вже раніше допомагав їй у аналогічному питанні:

“Я знову звернулася, щоб Володимир Степанович виділив машину, куди можна було скласти гілля від обрізаних дерев навколо мого будинку. У Сонівській СУБ коштів на вивезення гілок не мають, але раніше вже обрізували гілля в автомобіль, що надав цей депутат. Тому я вже викликала екоінспекцію і прийшла до депутата з дозволом на обрізку дерев”.

Окрім дерев цього разу пенсіонерка просила депутата, щоб той також відновив металевий паркан біля її вікон, який зняли комунальники під час ремонту тепломережі. Зі слів активістки, депутат пообіцяв домогти їй.

Рух ЧЕСНО допомагає виборцям знайти своїх депутатів. Саме для цього було створено онлайн-карту, на якій нанесено адреси депутатських приймалень та графік їхньої роботи. Контакти депутатів Черкаської міської ради можна знайти на сайті ЧЕСНО.

Нагадаємо, що ще у січні 2016 менше половини депутатів Черкаської міської ради не мали своєї приймальні.  За даними відділу ради міськвиконкому, станом на кінець січня приймалень не мали депутати фракцій ВО “Черкащани” та УОП “УКРОП”, половину представників БПП “Солідарність” та Партії вільних демократів. У ВО “Самопоміч” та Радикальній партії Ляшка було по одній депутатській приймальні на пятьох і трьох представників у раді відповідно. Дві третини приймалень мали депутати "Батьківщини" та три з п’яти приймалень мали депутати від ВО “Свобода".

Тому в рамках кампанії “Стеж за грощима” ми звернулися до депутатів Черкаської міської ради електронною поштою з проханням уточнити місця прийому громадян та контактні дані приймалень.

На електронне звернення відповіли лише представники Партії вільних демократів: Володимир Гриценко доповнив тоді контактні дані телефонним номером приймальні, а Олександр Згіблов пояснив, чому на той час її не було:

“Не визначився з місцем прийому, оскільки новий округ розрізаний залізничною колією, і складно підібрати зручне приміщення для прийому. Під час виборчої компанії я давав візитки з особистими контактами.   І кому терміново, то знаходять мене”.

Згодом Олександр Згіблов розмістив дані своєї приймальні на сайті міста. Як і більшість депутатів міської ради.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору