До зими лишається не так багато часу, тому вже варто замислитися, як зробити своє життя більш комфортним під час тривалих відключень електроенергії чи повного блекауту.
Власна енергонезалежність
Сидіти в темряві та з розрядженими гаджетами не надто приємно, тому в пригоді стануть пристрої, які допоможуть виправити ситуацію. Найбільш доступними альтернативними джерелами енергії є павербанки, які можуть використовуватися для живлення смартфонів, планшетів, ліхтариків, навіть ноутбука й роутера.
Коли є потреба підтримувати роботу інших побутових пристроїв у квартирі, знадобиться портативна зарядна станція.
Джерелами світла можуть бути різноманітні ліхтарики, лед-стрічки та гірлянди, які можуть працювати як від акумулятора, так і від батарейок.
Запас продуктів та води
У разі коли електроенергії не буде декілька днів, продукти в холодильнику можуть зіпсуватися. Якщо на вулиці холодно, деякі запаси можна винести на балкон, проте й таке рішення не завжди рятує. Саме тому потрібно сформувати запас продуктів тривалого зберігання. Це можуть бути:
- каші та супи швидкого приготування;
- горішки;
- м'ясні та рибні консерви;
- енергетичні батончики;
- галетне печиво;
- сушене м'ясо;
- шоколад, цукерки;
- кава, чай;
- сухофрукти тощо.
Перевага цих продуктів у тому, що вони не потребують тривалого приготування. Це насамперед актуально для жителів негазифікованих будинків.
За тривалої відсутності електрики також можуть спостерігатися перебої з постачанням води, тому рекомендується робити запас на три дні для кожного члена родини. Знадобиться як питна, так і технічна вода. Для кожної людини на одну добу знадобиться:
3 л питної води;
10 л технічної води.
Збереження тепла в оселі
А ось питання тепла є більш болісним для всіх мешканців квартир, адже за певних умов опалення може зникнути на тривалий час. Альтернативних джерел тепла в багатоповерхівці немає й бути не може, тому основна ціль — зберегти наявне. І допоможуть у цьому деякі поради.
Перевірте стан вікон і балкона. Якщо виявили щілини, заклейте їх або ж використайте інші засоби для герметизації (силікон, монтажна піна тощо). Не зайвим буде й утеплення вхідних та балконних дверей.
Між батареєю та стіною розмістіть 2–3 шари алюмінієвої фольги, щоб знизити втрати тепла.
На підлогу варто постелити килими.
Не зайвим буде придбати всім членам родини теплий та зручний домашній одяг: флісові піжами, термобілизну, термошкарпетки тощо.
Реклама
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram