Як Черкаси проводжають запізнілих пасажирів

08 серпня 2019, 20:31
Як Черкаси проводжають запізнілих пасажирів

Фото: Василь Марченко

Вам не доводилось із Черкас добиратись на Умань чи трохи й ближче — на Звенигородку, Тальне, Шполу ввечері після 18-ої години? Якщо ні — то ви щасливець. А якщо доводилось — то вам знайомі всі ті незручності, які терплять запізнілі пасажири в нашому обласному центрі, інформує "Рідний край". 

Був автобус — та загув

Тривалий час останнім автобусом, який ішов з Черкас на Умань, був маршрут Черкаси-Монастирище, який біля нового черкаського автовокзалу проходив у 18-18.05. Пару років тому (ніби для зручності пасажирів) час його відправлення з нового автовокзалу перенесли на 18.40 (загалом у рейс він вирушав із автостанції, що біля залізничного вокзалу Черкас). Потім час відправлення цього рейсу на Монастирище змістили на півгодини пізніше — на 19.10 з нового автовокзалу. Для запізнілих шполян, звенигородчан та уманчан це було не так і погано, люди почали звикати до рейсу. Бо для багатьох, хто запізнився до 17-ої години виїхати з Черкас, це був мало не подарунок долі. А особливо в негоду, та коли поруч із дорослими були ще й маленькі дітки.

Та з листопада минулого року цей справді рятівний для багатьох рейс відмінили. Мовляв, дорога нікудишня, а пасажирів на Монастирище обмаль. Ось так запізнілі пасажири уманського напрямку лишились наодинці зі своєю проблемою. Автобуса після 17.20 в бік Умані катма, дизель-поїзд на Христинівку відчалює від черкаського перону о 17.20. Чим хочеш і як можеш — так і добирайся. Є терпіння — вертайся на залізничний вокзал і там від 18-ої години до опів на 23-тю чекай на бусик в Одесу. Автобусик невеличкий, звісна річ, віддає перевагу пасажирам на Одесу, хоча й не відмовляє попутнім до Звенигородки-Умані. Але ж від 18-ої години до 22.30 — чотири з гаком години! За цей час навіть при нинішніх нікудишніх дорогах до Умані з Черкас можна доїхати. Тим більше, що автодорогу Золотоноша-Черкаси-Умань останнім часом таки трохи поремонтували, хай і не так як слід, і не скрізь, де було слід. Отож запізнілому пасажиру лишається один вихід: іти на згадану дорогу і, сподіваючись на милість Божу, ловити на стихійній зупинці за новим автовокзалом попутний автотранспорт. А може ж таки, дасть Бог, трапиться добра людина за кермом.

Голосування під дощем і в завірюху

А якщо дощ чи сніг, то на цій неузаконеній зупинці доведеться зовсім кепсько: всі небесні опади сприймати на свої плечі та речі. Стоячи. Бо тут немає ні павільйона, ні лавочки. Хіба що, як є у вас валіза, то сядете на неї. Коли ж сухо, а не зимно — то легше, можна присісти на бетонний бордюр. Бордюр щедро обпльований запізнілими пасажирами й обкиданий недопалками цигарок, яких тут повним-повнісінько, як й іншого сміття, що просто нікуди подіти. Бо урни для сміття тут не передбачено.

Кишеня для того, щоб зупинялися

Та чекати доведеться довго, ще не кожен водій ризикне тут стати. Бо в цьому місці, де шляховою і містобудівною службами на околиці Черкас передбачено кишеню для зупинки автотранспорту, кілька років тому почепили знак «Зупинка заборонена». Знайшлися й зацікавлені люди, які почали цей знак час від часу знімати. Ті почеплять — інші знімуть. Так тривало кілька років, доки знак почепили на такій висоті, що до нього без драбини не дотягнутися. Подейкують, що знак прилаштував на стовпа працівник автовокзалу. Мовляв, щоб випадкові авто не робили конкуренції закладу. Щоправда, коли запізнілі гості Черкас голосують на дорозі, автовокзал уже закритий.
Кишеня для того, щоб транспорт зупинявся. Так мені пояснив один майор поліції кілька років тому, коли я зацікавився дією його підопічних. Правоохоронці частенько вечорами тут виконували план виявлення порушників правил дорожнього руху.

Переконавшись, що я не сільський невіглас, і не в стані алкогольного сп’яніння, а журналіст обласної газети, пан майор пояснив: цей знак його служба не встановлювала й не погоджувала.

Як узаконити зупинку?

Це питання виникає в усіх, кому доводиться і в погоду, і в негоду стовбичити в ролі запізнілого гостя Черкас. Невже така проблема біля обкиданої недопалками бетонної електроопори встановити лавку, бачок для сміття? Чому висить злощасний знак там, де йому не місце? Чому так зневажливо ставиться міська влада до того, з якою думкою і з яким враженням покидають обласний центр його гості, які в силу тих чи інших обставин запізнились на останню міжміську маршрутку?

Василь Марченко

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору