Температура ґрунту, повітря, швидкість та напрямок вітру, рівень опадів, видимість, атмосферний тиск та вологість – усе це щодня визначають метеорологи. Одна із семи метеорологічних станцій розташована на території Черкаського аеропорту, вхід сюди суворо обмежений. Метеостанція, що обслуговує аеропорт, заснована у 1954 році, однак в Україні є й такі, яким більше ста років, інформує Громадське ТБ: Черкаси.
– Ми належимо до Черкаського гідрометеоцентру, – розповідає Оксана Калошина, начальник АМСЦ Черкаси. – Від аеропорту працівники щодня долають півтора кілометри вздовж злітної смуги, особливо тяжко це дається взимку, коли великі замети і дорога майже не розчищається. Співробітників шукати нелегко, тому що професія специфічна, дуже мало спеціалістів такого напрямку навчаються в Україні. Хоча працювати цікаво.
Спостереження на станціях проводять кожні три години. Отримані дані метеорологи надсилають до банку даних, а на їх основі синоптики роблять прогноз погоди.
– Спостереження ми проводимо цілодобово, тож працюємо тут і вночі. Іноді трохи страшно тут залишатися, але в нас є охорона, – пояснює Тетяна Охріменко, технік-метеоролог. – Метеорологічні спостереження відбуваються одночасно по всій земній кулі. Є так званий «скоординований міжнародний час», з яким у нас зараз різниця – 3 години. І хоч польотів у нас зараз дуже мало, ми все одно працюємо, передаємо дані для тих польотів, які є, а також робимо кліматичні спостереження.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram