Як черкащанам зекономити на опаленні будинку?

30 серпня 2016, 11:57

bytva-za-teplo-yak-zekonomyty-na-opalenni-budynku.12

Суттєве підвищення цін на теплоносії проїсть великі дірки у бюджетах багатьох черкаських сімей вже у найближчі холодні місяці. Але ситуація не безнадійна – економити можна і треба! Розумно підійшовши до вирішення задачі, можна зменшити теплові втрати і рахунки за опалення до 50%, пише in.ck.ua. 

Як дороговартісне тепло “тікає” з оселі?

Вікна, двері, стіни, підлога, стеля і навіть система вентиляції – все це вороги грамотної та ефективної системи опалення. За статистикою, тепло і вдома найчастіше витікає через вентиляцію, вікна та стіни. У цифрах тепловтрати мають такий вигляд:

30-40% – вентиляція, 20-30% – стіни, 15-25% – вікна, 10-25% – дах, 3-6% – підвал.

“Закутайте” будинок

Знижує теплові втрати на 50%

Найлегший спосіб економії тепла – просто не дати йому покинути ваш будинок. Теплоізоляція – перше, що треба зробити, щоб тепло не “просочувалося” через стіни, підлогу, дах тощо. Утеплення стін зсередини та ззовні краще проектувати ще на початку будівництва. Якщо ж усі ремонтні роботи завершені, можна обмежитися утепленням зовнішніх стін. Якісна теплоізоляція коштує недешево, але у підсумку вона допоможе зберегти сімейний бюджет кожної зими.

Перевірте вікна та двері

Знижує тепловтрати на 3-5%

У холодну пору року тепло із оселі дуже швидко “випаровується” через щілини у вікнах і дверях. Пластикові вікна із хорошими склопакетами і безперервним контуром ущільнення дуже ефективно запобігають продуванню. Щілини біля вхідних дверей також треба усунути, адже це найпопулярніше місце, через яке тепло покидає ваш будинок.

Використовуйте програматори тепла

Знижує тепловтрати до 20%

Варто температурі повітря в кімнаті підвищитися всього на 1 °С, як рівень споживання теплової енергії одразу ж зросте на 6%. А цих витрат ви могли б уникнути, якби автоматизували систему опалення. Програматори підтримують комфортну температуру різних приміщеннях, знижуючи енергоспоживання у декілька разів. Автоматизація опалення дозволяє витрачати теплову енергію тільки там, де це потрібно. Принцип дії дуже простий: коли нікого немає вдома, програматор знижує температуру до мінімально комфортної, коли ви вдома – підтримує оптимальну температуру. Крім того, завдяки програматорам ви можете встановити комфортну для людини температуру 21 °С у спальні, а для кухні, наприклад, буде достатньо і 18 °С. Завдяки розумним приладам температура у приміщення не буде підвищуватися вище заданої норми.

Встановіть котел

Сьогодні на ринку є величезна кількість котлів – газові, дизельні, електричні, твердопаливні. Останнім часом все більш популярними стають універсальні види котлів, які можуть працювати одночасно на декількох видах палива. У конкретному приватному випадку кожен різновид котлів буде показувати різну ефективність. Тому, щоб правильно організувати систему опалення в будинку і обрати найбільш ефективний котел саме для вашої оселі, зверніться до професіоналів.

Що можна зробити із найменшими фінансовими затратами вже зараз?

Якщо найближчим часом ви не будете переплановувати та змінювати систему опалення в оселі, можна скористатися простими і доступними способами, як покращити теплову ефективність, незалежно від рівня доходів.

Встановіть екран між стіною і радіатором. Спеціальний теплозахисний екран із алюмінієвим покриттям дозволяє зберегти тепло. Фольга буде віддзеркалювати тепло від радіатора і направлятиме його всередину приміщення, а не у стіну. Найпростіший екран можна зробити і самостійно – просто наклейте фольгу на звичайний лист ДСП.

Обирайте широкі підвіконня. Чим більш широкі підвіконня встановлені у вашій оселі, тим менша кількість тепла покине будинок через вікна.

Не використовуйте довгі штори на вікнах. Довгі цупкі штори, які закривають радіатори, позбавляють вас 20% теплової енергії, оскільки нагрівається не кімната, а площина вікна. Взимку штори повинні закривати вікна, але не сягати радіаторів.

Приберіть декоративні решітки. Цей елемент екранує приблизно 20% тепла від радіатора. Це тепло могло б використовуватися для обігріву приміщення.

Не розміщуйте радіатори в нішах. Радіатори, встановлені в нішах, зменшують ефективність опалення на 10%. Якщо ви робите ремонт, краще встановлювати радіатори на рівну стіну.

Наклейте прозору плівку на вікна. Прозорі плівки, які покращують теплозбереження віконного скла, мають низький коефіцієнт теплопередачі, а отже, можуть забезпечити плюс 3-4 °С теплих градуси у зоні біля вікна.

Батареї темного кольору більш ефективні. Темний колір батарей дозволить випромінювати на 8% більше тепла, ніж світлий.

Правильно провітрюйте приміщення. Якщо восени і взимку ваші вікна постійно відкриті на провітрювання, ви втрачаєте дороге тепло і сприяєте охолодженню стін і стелі. Краще відкривати вікна на провітрювання частіше, але ненадовго. Це набагато більш економно і ефективно, ніж жити із постійно відкритим вікном.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору