Як черкащанам уберегти свій велосипед від крадіжки

01 липня 2015, 13:42

1

В Черкасах останнім часом почастішали випадки викрадення велосипедів. Ми вирішили дізнатися, як можна вберегти байк від злочинців, пише in.ck.ua.

Весь перший семестр Олег їздив в університет на ровері. Ставив на маленькій стоянці біля третього корпусу ЧНУ, вважаючи захисний замок достатньо надійним. Тоді він ще не чув про випадки викрадення велосипедів біля ЧНУ.

2

- Сезон відкрив у кінці лютого. Приїхав до університету, поставив ровер на парковку і пішов на пари. Повертався достатньо пізно – о 16 годині. Підходжу до велостоянки, а двоколісного немає. Зрозумів, що його вкрали. Пішов до відділення міліції, написав заяву, але правоохоронці одразу попередили, що шансів знайти велосипед дуже мало. Вже тоді зрозумів, що пора збирати гроші на новий. Як-то кажуть, залишаєш ровер надовго без нагляду – починай збирати кошти на новий двоколісний. Замок, мабуть, перекусили кусачками, - розповів студент Олег Магльований.

За даними УМВС України у Черкаській області, за півроку в Черкасах викрали 54 велосипеди. З них тільки чотири повернули законним власникам. Працівники міліції пояснюють, що велосипед взагалі важко знайти, адже мало хто з власників знає серійний номер свого засобу пересування. Але, навіть володіючи такою інформацією, відстежити подальшу долю велосипеда дуже важко через налагоджений ринок збуту краденої продукції.

3- Приїхав до університету, людей тоді було мало. Я пристебнув велосипед, як завжди, до парковки, а коли повернувся через півтори години, помітив, що велозамок розрізаний через пластмасу до самого металевого троса, на якому перепиляли декілька жилок. Крадій і пластмасу намагався обпиляти по колу, але не вийшло, - каже студент Назар Костенко.

Подібні випадки непоодинокі. Більшість власників двоколісних часто задумується над тим, як же убезпечити свій байк від крадіжки. На ринку велотоварів сегмент безпеки представлений багатьма пристроями. Щоправда, здебільшого це замки на основі тросу, обгорнутого пластиковою трубкою. Також є варіанти із залізним ціпком, але й вони – не проблема для досвідчених крадіїв. Продавці веломагазинів радять всім велосипедистам обзавестися якісними замками, а також пильнувати свій транспорт.

4

- Вберегти велосипед від крадіжки можна тільки одним способом – не випускати його з рук. Якщо дуже потрібно залишити десь, то краще купити якісний велосипедний замок. Є великий асортимент таких приладь, але більшість із них можна легко перекусити гідравлічними ножицями. Найбільш надійним варіантом я б назвав замок U-lock або, як його ще називають, D-lock. Перепиляти такий можна хіба що болгаркою, - розповідає директор магазину Сергій Бауер.

Велосипедисти можуть скористатися декількома видами замків, проте жоден із них не може гарантувати 100% захисту.

5

- Найпростіший варіант попередження крадіжки – не залишати велосипед без нагляду. Але залишати десь все одно доведеться, тому треба купувати замок... Звісно, це не панацея. Немає стовідсоткової гарантії, що велосипед не вкрадуть, адже все, що зроблено руками людини, її ж руками може бути і відкрите.

Я б порадив використовувати ланцюговий замок. Ми тестували його болгаркою. Пішов цілий круг, а замок не перепиляли. Крім того, це шумно і незручно, тож навряд чи злочинець залишився б непоміченим, - говорить продавець магазину
Артем Савченко.

Загалом, поради фахівців зводяться до трьох основних правил: не залишати велосипед надовго, використовувати якісні замки, пристьобувати щонайменше колесо та раму. До питання краще підходити комплексно: замок, трекер, нагляд.

Які види замків найбільш надійні?

Тросові замки

1Ціна: від 100 грн

Складаються з металевого плетеного дроту, покритого пластиковим чохлом. Замок може бути звичайним чи кодовим. Центральний трос буває різного діаметру – від 8 до 15 мм. Чим більше, тим надійніше. Крім того, такі замки складаються з багатьох з’єднаних між собою металевих жилок. Плюсом цього різновиду є довжина. Тросовим замком завдовжки 180 см можна "пронизати" обидва колеса ровера та раму, пристебнувши їх до велостоянки.

Замок на раму

2
Ціна: від 100 грн

Це стаціонарний дугоподібний пристрій, який фіксується на рамі і за необхідності блокує заднє колесо. До нього можна приєднати трос, щоб додатково убезпечити велосипед.

Блокування колеса

3
Ціна: від 150 грн

Блокування колеса – не дуже надійний метод захисту, який передбачає стаціонарне кріплення на спинці і блокування заднього колеса. Плюс такого замка – низька вага і зручність. Для замикання потрібно просто натиснути на важіль, а для відмикання – повернути ключ. Мінус – велосипед ніяк не кріпиться до інших предметів. Тобто на ньому не можна їхати, але його можна просто взяти і понести.

D-lock замок

4Ціна: від 500 грн

Виготовлений із загартованої сталі, його важко перепиляти ножівкою чи болгаркою. Подейкують, що його можна відкрити маленьким важелем від металевої банки з-під напоїв, але то стосується тільки низькоякісних варіантів.

Ланцюговий замок

5

Ціна: від 500 грн

Ланцюговий замок із гартованої сталі, часто вкритий зверху чохлом із цупкої тканини. Дуже міцний і перекусити його можна тільки гідравлічним болторізом, але він дуже великий за розміром і навряд чи є у арсеналі велокрадіїв. Проте у цього замка є і мінуси: він важкий (від кілограма і більше) і габаритний. Ще однією особливістю цього замка є невелика довжина (максимум – 1 м).

Складні сегментні замки

6

Ціна: від 700 грн

Складаються із загартованої сталевої пластини на шарнірах. Розкладаються за принципом садової лінійки на велику довжину. Досить незручний та громіздкий, часто ламається у місцях кріплення.

GPS-трекер

7Ціна: від 1500 грн

Цей пристрій допоможе знайти велосипед у разі крадіжки. Конструкція інтегрується в рульову колонку велосипеда чи раму, містить в собі GPS-чіпсет та SIM-карту. Пристрій активується тільки тоді, коли Ви ставите велосипед на сигналізацію. Якщо ровер вкрали, на мобільний телефон приходить SMS-повідомлення про те, що пристрій зафіксував рух велосипеда. За допомогою гаджета можна фіксувати переміщення та розташування викраденого байка.

Сигналізація

8
Ціна: від 120 грн

При спробі зрушити велосипед з місця чи зірвати гаджет із ровера ввімкнеться спеціальний звуковий сигнал. Головний мінус полягає в тому, що перехожі навряд чи звернуть увагу на сигналізацію, тож злодій зможе легко поїхати з вашим байком на очах у байдужих людей. Дієвий тільки в комплексі з трекером і замком.

Який саме замок купувати, вирішувати вам. Проте фахівці радять не економити на безпеці свого транспортного засобу, адже в результаті можна витратити в рази більше.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору