Я не віддаю злочинних наказів і мої заступники теж, – Пустовар про реформу міліції

01 травня 2015, 08:55
8a06bece068bf29a9ae53401819fc3bd

Фото з сайту "Новини Черкащини".

У Черкасах обговорювали проблеми сучасної міліції та мізкували над шляхами їх рішення. Недовіра суспільства до правоохоронців, корупція та закритість органів від громадськості, – такі основні проблеми сьогоднішньої міліції виокремила Марина Цапок, експерт групи з реформи органів правопорядку Реанімаційного пакету реформ, представниця Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів. Про це повідомляють "Новини Черкащини".

– Люди хочуть щоб діяльність була більш відкритою. Також проблемою є те, що люди не впливають на призначення кадрів в міліції. Правоохоронні органи мають бути сервісною службою, людина не повинна боятися міліціонера, а знати що він допоможе, – наголосила Марина Цапок.

За словами експерта, найбільше на реформи хоче впливати громадськість. За останній рік прийнято два документи: Коаліційна угода та програма дій уряду і концепція реформування МВС. Було проведено багато спроб до змін. Так, в Хмельницькій та Львівській областях проводили пілотні проекти з реформування: опитували місцевих жителів та правоохоронців. Проте ініціатива так і залишилася експериментом. Їх результати не втілили у життя.

– Спроби призначення начальників регіональних підрозділів міліції за участю громади в Черкаській області спрацювало добре, – зазначила Марина Цапок. – Нова Київська міліція, а це близько 2 тисяч працівників почнуть працювати вже в червні. Але цей проект на законодавчому рівні досі не затверджений. Коли ж реформування патрульних служб та ДАІ дійде до Черкас – невідомо.

За словами начальника УМВС в Черкаській області Владислава Пустовара, на Черкащині вже поступово запроваджуються реформи. Так, протягом останнього року правоохоронні органи намагаються працювати максимально прозоро. Більш швидкий зворотній зв'язок з громадянами отримують через соціальні мережі. При УМВС в Черкаській області працює громадська рада.

– Я не віддаю злочинних наказів і мої заступники теж. Зараз вже й міліціонери не виконують незаконних наказів. Процедура звільнення – через оголошення недовіри під час сесії районної чи міської ради. Щоб викорінити корупцію, треба максимально прибрати людський фактор при притягненні до відповідальності. Наприклад, фотофіксація порушення на дорозі. Ми не чикаємо поки до Черкас дійде реформа, – наголосив Владислав Пустовар. – Наші правоохоронці мають планшети для того, аби миттєво за допомогою 3G отримувати інформацію про місце ймовірного злочину та зовнішність потенційного підозрюваного.

За словами начальника УМВС в Черкаській області, влітку турбуватиметься про безпеку містян Велопатруль. Спільно з громадськістю вони патрулюватимуть парки та сквери Черкас у вечірній час.

На думку Володимира Батчаєва, регіонального координатора Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області, теоретична частина реформи виконана, але ж на практиці змін люди не відчують.

– Головним фактором успішного реформування є люди, особовий склад. Наразі ж він неякісний. Лави міліції потрібно очищати шляхом виявлення співробітників, схильних до корупції за допомогою експериментів, – зазначив Володимир Батчаєв. – Відтворюючи обставини, кандидата в міліціонери будуть провокувати на взяття хабара чи перевірятимуть знання законів. Це більш гуманний спосіб, ніж саджати батька й чоловіка за грати за хабар.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору