Я бачу затягування справи, – адвокат родини закатованого черкаського активіста

04 листопада 2016, 09:10
14569626_1048615448588556_211211462_n-424x3181-424x318

Фото з архіву Про все

Адвокати підозрюваних у вбивстві корсунського активіста та журналіста Василя Сергієнка намагаються затягти справу. Так вважає адвокат родини Сергієнко Євгенія Закревська після вчорашнього засідання у Соснівському суді Черкас.

На вчорашньому засіданні суд продовжив розгляд доказів, яких слідство зібрало аж 16 томів. Прокуратура запропонувала переглянути фото автівки «Лада Пріора», на якій, за версією слідства, здійснили злочин. Ці фото повинні були розглядати ще на попередньому засіданні. Однак тоді сторона захисту поставила під сумнів правдивість цих знімків, наголошуючи на тому, що такі дані потрібно надавати на першоносії – на фотоапараті чи картці пам’яті, а не записаними на диск. Це 5 фотознімків автівки, які були зроблені слідчим під час негласних слідчих дій: фото шини, лівої сторони бамперу, протектору шини, бамперу та загального виду машини.

Вчора сторона захисту знову дотримувалася своєї позиції, наполягаючи, аби ці фотознімки взагалі виключити із матеріалів справи. Мотивували це тим, що на фото, записаних на диску, могли бути внесені корективи. Натомість адвокат родини закатованого журналіста Євгенія Закревська, наголосила, що фото потрібно переглянути, а вже потім робити висновки, чи викликають вони сумніви.

Врешті, після півгодинної дискусії між стороною обвинувачення та захисту, суд все-таки переглянув фото. І лише потім було прийнято рішення про допит осіб, які проводили фотофіксацію та складали про це протокол.

Далі суд мав розглядати відео із гіпермаркету, де, за версією слідства, були придбані предмети для викрадення Василя Сергієнка. Утім, переглянути відеозапис суд так і не зміг. Добру годину сторона захисту наполягала на виключені цього відео із справи. Свою лінію захисту побудували навколо того, що начальник служби безпеки магазину, який на запит слідчого надав відео 5.04.2014 року, на цій посаді почав числитися лише з 2015 року по 2016-тий. Тож, стверджують адвокати, начальник служби безпеки відео надати не міг. Тож захист поставив під сумнів джерело отримання відеозапису та достовірність самого відео. Євгенія Закревська назвала це намаганням змістити акценти із запису, який  ще навіть не досліджувався судом.

- Відео було надане на запит слідчого. А те, що начальник служби безпеки не був офіційно працевлаштованим на час надання відео, то це вже питання не до слідчого, - зауважила Євгенія Закревська.

Утім, до перегляду відео суд так і не дійшов, постановивши викликати на наступне засідання начальника служби безпеки гіпермаркету, аби довідатися, яким чином він надавав відео слідчому.

Таку перешкоду на перегляд і фото, і відео Євгенія Закревська називає  спробою сторони захисту затягнути слухання справи.

- Я бачу затягування справи. Сторона захисту робить це цілеспрямовано. Вони вже зараз просять виключити і не досліджувати відеозаписи і додатки до протоколів негласних слідчих дій, якими, зокрема, обґрунтовується обвинувачення. Я думаю, що така їхня позиція буде і в подальшому. Якщо на кожне фото чи відео ми будемо на засіданнях витрачати скільки часу, як сьогодні, і якщо суд та сторона обвинувачення йтиме на поводу захисту, то я навіть не знаю, коли ми закінчимо цю справу. Ми змогли розглянути лише 5 фотографій,  - зауважила в коментарі «Про все» Євгенія Закревська.

Нагадаємо, на лаві підсудних троє молодиків. Утім дружина Сергієнка Валентина Сергієнка вважає, що на лаву підсудних посадили не всіх катів її чоловіка.

Поділитись

Коментарі

Дідусь сказав:

Бобов “плохих” адвокатов не будет нанимать и денег им дано без меры. Заказчика никто не ищет и даже не вспоминают. Конец суда будет такой – Сергиенко напал на четырех подсудимых, бил, резал, душил, они оборонялись, освободить в зале суда.

Вгору