Десятки рибалок у заповідній зоні, розставлені сітки та браконьєри, які вивозять рибу мало не мішками. Так починається нерестовий сезон на річці Рось на Черкащині, про це йдеться у сюжеті "5 каналу".
Природне нерестовище дніпровської фауни щовесни перетворюється на місце заробітку для місцевих та місце гибелі для риби. Попри те, що у цих водах рибалити заборонено взагалі. Щоб зупинити винищення риби, інспектори рибоохоронного патруля та громадськість виходять у рейди.
Тенета тут через кожні 10 метрів.
- чотири на чотири чи три на три метри - такий павук, який опускається вниз за допомогою лебідки, а потім піднімається. І попадається риба. Вони потім ту рибу виловлюють, - розповідає начальник Черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько.
Сітка павук - заборонене знаряддя вилову. За один раз піднімає до кількох кілограмів риби, а тому її називають одним із найнебезпечніших браконьєрських знарядь.
Допомагають патрульним боротися з браконьєрами й активісти. Разом конфісковують човни, які імовірно браконьєри кинули біля водойми.
- Стояв човен, власника не було. Човен був не прив'язаний. На цей момент ми її вилучили, тому що напроти неї були браконьєрські знаряддя лову, сітки, - каже інспектор рибоохоронного патруля Валентин Коверніченко.
Рибалка Володимир виправдовується. Каже, що постійно тут рибалив і не знав, що це заборонено робити тут.
- Я пенсіонер, хоч увечері повечеряю, - каже чоловік.
Через порушників, кажуть фахівці, Дніпро втрачає цілі популяції видів риб. Значно поменшало сома та судака.
Детальніше - у відео.
Читайте також: Нерест-2019: де можна ловити рибу на Черкащині.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram