Депутати Черкаської міської ради не поспішають робити висновки щодо причин пожежі у драмтеатрі, цю місію вони покладають на фахівців, які наразі проводять експертизу постраждалої від вогню будівлі. Проте своїми думками з приводу версій займання будівлі театру все ж поділилися з кореспондентом "Про все".
Наталія Коваленко, депутат від фракції ВО "Батьківщина"
- Ми втратили театр і це дуже боляче. Мені на перший погляд здалося, що це якийсь дуже дивний збіг обставин. І що все це трапилося не випадково. Можливо, я помиляюся, але у мене є такі відчуття, що він не сам запалав. Висновки повинні робити слідчі. Але, враховуючи усі скандали, які відбувалися навколо... Я не знаю, що там сталося насправді. Я не думаю, що на місці драматичного театру з'явиться щось інше, оскільки ніхто не піде на такий скандал з громадою, але для відновлення театру потрібні дуже значні ресурси і сьогодні, в такий складний час, невідомо, чи вдасться їх залучити. На відновлення знадобиться дуже багато часу, не менше року точно, згадайте скільки тривала реконструкція філармонії.
Микола Булатецький, позафракційний
- Вчора ще не встигли пожежу загасити, як губернатор, мер та секретар міськради почали говорити про те, що потрібно виділити кошти і відремонтувати театр, проте про причини пожежі вони не говорили. Я спостерігав за тим, що вчора відбувалося і намагався проаналізувати це. Бачив, що шланги за два квартали тягли. Пожежники казали, що гідранти працювали нормально, але я бачив, що місця з'єднання між шлангами і гідрантами були пошкодженні і звідти били фонтани води, тому, мабуть, це не дуже ефективно працювало. Деяких акторів, які прибігли, як на гасіння пожежі своєї хати, витягували з театру, бо у них там залишилися костюми, бандури тощо. Вони говорили, що це підпал. Тому я публічно висловив таку позицію, що, можливо, потрібно встановити заохочення для людей, які можуть дати інформацію щодо причин пожежі. Мені важко морально повірити, що хтось може таке зробити, але в нашому житті таких речей було чимало, тому я не виключаю цю версію, але усе це припущення. Також я не виключаю якісь політичні моменти.
Юрій Ботнар, керівник фракції ВО "Свобода" у міській раді.
- Різні версії ходять між людей: від дуже дивних до офіційних. Чув версії, що генерал Гвоздь хотів відзначитися жвавим гасінням пожежі, чув версії пов'язані із забудовою за драмтеатром. Я схиляюся до того, що не варто гарячкувати, можна перебирати будь-які варіанти, але в такому випадку варто дочекатися думки фахівців. Я не був всередині, я не знаю, що саме там трапилося. Я допускав підпал від початку, але це може бути і звичайний людський фактор: десь не додивились, десь були порушення пожежної безпеки тощо. Тому я хочу дочекатися думки спеціалістів.
Андрій Більда, голова фракції Блоку Петра Порошенка у міській раді
- Пожежа - це завжди горе і завжди людський фактор. Я як людина, яка свого часу теж постраждала від пожежі, це дуже добре знаю. Чи це підпал, чи необережність, нехай з'ясовують компетентні органи. Особисто я не думаю, що це підпал, я думаю, що це могло бути необережне поводження з вогнем. Ви знаєте, що актори - творчі люди, могли і палити в коридорах. Але в будь-якому разі - це біда, це велика проблема для нашого міста і області. Хоча, з іншого боку, цю ситуацію можна розцінювати і як можливість нарешті відбудувати сучасний європейський театр. Виходячи з вчорашніх заяв керівництва міста і області, є сподівання, що гроші на відновлення театру все ж буде знайдено і за пару років Черкаси будуть мати гарний драмтеатр.
Руслан Зоря, депутат від фракції "Вільних демократів"
- Якщо чесно, мені складно сказати. Це мають встановити і заявити фахівці. Я думаю не варто фантазувати. Чи воно варто робити той підпал? Я сумніваюся в цьому. Працює театр чи не працює - це ніяк не впливає на самочинне будівництво, яке відбувається поруч. Дуже прикро, що так сталося, тепер великі кошти доведеться витрачати на відновлення театру, я думаю збитки внаслідок пожежі будуть становити десятки мільйонів гривень.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram