“Винагорода за участь у судовому засіданні”: у районні суди Черкас шукають присяжних

28 січня 2020, 15:05

Набір кандидатів у Соснівський та Придніпровський районні суди триватиме до 21 лютого поточного року. Для участі у конкурсі необхідно подати пакет документів та відповідати конкретним вимогам, - повідомляють на офіційному порталі Черкаської міської ради.

Серед переваг присяжного в суді - зарахування часу виконання обов'язків до трудового стажу, виплата винагороди за час, проведений у суді, відшкодування витрат на проїзд та наймання житла. Окрім цього роботодавець зобов'язаний відпускати особу з роботи в суд, проте не має права звільняти або переводити на іншу роботу без згоди присяжного.

Суд залучає присяжних до здійснення правосуддя у порядку черги частіше одного місяця на рік, однак виключенням є розгляд справ, розпочатий за їхньої участі, але не закритий упродовж місяця.

Для того, аби скористатися гарантіями, у суді присяжні зобов'язані справедливо розглядати судові справи, дотримуватися правил суддівської етики (за її порушення законом передбачений штраф) та не розголошувати таємну інформацію, якою є інформація, яка пролунала в нарадчій кімнаті та під час закритого судового засідання.

Зазначаємо, що у цивільних справах розглядають визнання людини безвісти зниклою або померлою, питання про усиновлення дітей опікунами, надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку та примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу. У кримінальних справах присяжні вирішують справи про злочини, за які передбачене довічне позбавлення волі.

Вимоги до присяжного: вік - від 30 до 65 років, особа повинна проживати постійно на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду. Окрім перерахованих критеріїв громадянин чи громадянка має бути дієздатною особою, не мати захворювань, які можуть перешкодити виконанню обов'язків присяжного, а також володіти державною мовою.

Для участі у конкурсі кандидатам у присяжні необхідно подати пакет документів до управління інформаційної політики Черкаської міської ради за адресою: вул. Байди Вишневецького 36, к.701. Пакет документів має складатися з особистої заяви, ксерокопії паспорта із зазначеним місцем реєстрації, довдки про відсутність судимості та довідки з Черкаського психоневрологічного  диспансеру про відсутність хронічних, психічних чи інших захворювань.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору