Винаходом родини з Черкащини користуються відомі зірки (відео)

26 жовтня 2017, 07:41

Сім’я емігрантів із містечка Звенигородка на Черкащині, у якій 12 дітей, заснувала компанію з виробництва сценічних навушників. Клієнтами черкащан стали такі відомі виконавці, як Бон Джові, One Republic, Jay Z, Beyonce та Keynne West, йдеться в сюжеті 24 каналу.

Ці пристрої не варто плутатизі  звичайними навушниками, між ними є суттєва різниця. Аби виконавець контролював, який звук іде до слухачів, на край сцени ставлять так звані монітори. Звукорежисер зводить увесь вокал та інструменти й направляє звук на співака. Таку ж функцію виконують мініатюрні монітори. При цьому співак може вільно рухатися сценою, не боячись почути спотворений звук. Про всі ці нюанси Віталій Білоножко добре знав завдяки братам.

У 2005 році Роман, Влад та Скот заснували рок групу Sons of Day, і частенько виступали на сцені. Більше того, дівчина Віталія теж була співачкою. Ідея виготовити такі монітори з’явилася, коли хлопець захотів зробити їй подарунок. Купити новІ було надто дорого, тож Віталій вирішив подарувати їй свої навушники. Але тут виникла проблема: просто передарувати не вийде, треба підлаштувати їхню форму.

Інженерної освіти хлопець не мав, хіба що у школі вчив електромеханіку, але всі прогалини у знаннях заповнив Google і вже незабаром дівчина тримала свій індивідуальний набір. Віталій повторив експеримент і зрозумів, що виходить якісний продукт за менші гроші. Якщо на ринку ціна таких моніторів сягала тисячі доларів, то він міг їх зробити й за 400.

Аби заручитися любов’ю зірок першої величини, хлопцям довелося вдосконалити технології. Почали з мініатюрних динаміків – драйверів. Якщо у звичайних навушниках їх два, то українці вмонтовують 10-14, а для особливо вимогливих клієнтів й 18. Відповідно, звук стає багатшим. До того ж вони винайшли нову технологію, яка дозволяє уникнути спотворення звуку.

Аби монітори працювали ефективно, потрібно, щоб вони майже герметично закривали вушний канал. Для цього аудіолог заливає у вухо силіконову рідину. Важливо в цей момент тримати рот відкритим. Далі зліпок надсилають на фірму. Тут його оцифровують, відливають, шліфують, наповнюють дротиками, доки у ваших руках не з’явиться індивідуальна коробочка з іменними навушниками.

Маленьке захоплення Віталія переросло в потужний сімейний бізнес. Він відповідає за технічні питання, Роман – директор з маркетингу, Влад теж займається просуванням бренду, Богдан – генеральний директор. Поступово долучалися й молодші брати. Наприклад, Олексій почав працювати у 16 років, навіть перейшов для цього на онлайн навчання. Якщо раніше просто збирав навушники, то зараз працює над удосконаленням технологій.

Детальніше - в сюжеті.

Коментарі

Вгору