Питання розподілу коштів із програми «Турбота» розглядав серед іншого виконком Черкаської міської ради на останньому засіданні. Було вирішено провести громадське обговорення того, на що будуть витрачені 1,24 мільйона гривень, які передбачались бюджетом на так звані депутатські фонди.
Нагадаємо, на сесії міської ради були затверджені обсяги відповідних асигнувань, а саме: 1 млн. 238 тис. гривень. Ці кошти мали б бути розподілені за пропорцією: 20% у фонд міського голови, що становить близько 246 тисяч гривень та решта - 80% - пропорційно розподіляється між 60 депутатами по 16,4 тисячі гривень кожному на округ. Депутати проголосували і за фонд міського голови, попри те, що сам Сергій Одарич від нього відмовився.
Член виконавчого комітету від громадськості Олексій Романов вкотре озвучує позицію Координаційної ради сил Майдану Черкащини з цього питання:
- По-перше, використання бюджетних коштів через депутатські фонди породжує корупційну складову та застосування адмінресурсу. По факту це – підкуп виборців, отримання політичних бонусів за їхній же рахунок. По-друге, майже всі депутати під час передвиборчої кампанії тиснули на те, що не отримують зарплати, тобто не сидять на шиях у виборців. Вчинок облради, яка нещодавно прийняла фонд у розмірі 1 мільйон гривень на 90 депутатів дуже поганий і не фартовий приклад для наслідування. По-третє, 70% прохачів є професійними «ходаками» та системними пілігримами. І головне: голосуючи «за», депутати підкреслюють свою повну безвідповідальність і неспроможність в управлінні містом. Замість зміни неефективних керівників департаментів, які зобов’язані відповідати за соціальну допомогу, розвиток інфраструктури та благоустрій (мають під це цільові фонди та механізми контролю), депутати намагаються перетягнути на себе ці функції, ввійти в образ такого собі месії. Голосування за «годівничку» набрало впевнених 38 голосів. Класика жанру: особисті інтереси, як завжди, переважили суспільні.
Члени виконкому обговорили варіанти використання цих коштів, врешті на наступне засідання доручено підготувати конкретну дату громадських слухань.
Крім того, було розглянуто і поточні питання, що стосувалися надання статусу дитям, позбавлених батьківської опіки, дозволів опікунам на продаж нерухомості, видачі лімітів на електроенергію для безкоштовного харчування дітей, організації громадських робіт, нових тарифів торгових місць на ярмарках, позбавлення статусу службового житла колишнього співробітника СБУ, відправки 30 черкаських військових за частковою мобілізацією на навчання до Київської області. Не було прийнято рішення передачі муфельної печі КП «Екологія»: по підприємству ведеться чотири виконавчих провадження через заборгованість по податках. Розгляд рішення перенесено на наступне засідання.
За інформацією прес-служби Координаційної ради сил Майдану Черкащини
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram