Наталі Носенко фінтес-тренер, дієтолог-нутриціолог

Вихід з посту: головне правило – не поспішати!

30 квітня 2021, 14:01

Великий піст – це однозначно стрес для організму і правильний вихід з нього є надзвичайно важливим. Адже важливо, щоб таке «голодування» не стало для організму причиною загострення: виразки, колітів, панкреатиту, холециститу чи інших проблем шлунково-кишечного тракту та самопочуття взагалі.

За цей період організм вже відвик від білка тваринного походження, кількість ферментів, що відповідають за розщеплення мʼяса, яєць та молочних продуктів зменшена або взагалі відсутня. 

Тому, найперше і найважливіше – відразу не “нападати” на м'ясо! Інакше організму просто буде нічим його переробляти. 

Їсти слід маленькими порціями, здебільшого вживати з великою кількістю зелені та овочів.  

Не менш важливим є і спосіб приготування страв – в перший день не рекомендується вживати смажене. Краще надавати перевагу приготованому на пару чи запеченому. Обирайте спершу м'ясо кролика, індички, курятину чи яловичину.

В ідеалі, для першого дня, якщо ви ще не настільки «голодні до мʼяса», все ж надати перевагу запеченій нежирній рибі.  

Головним атрибутом свята (яйця та Паска) теж не рекомендовано зловживати. Велика кількість яєць та мучного в перші дні теж можуть викликати важкість й проблеми з травленням. В неділю слід обмежитися одним яйцем, оскільки для знесиленого організму - це важка їжа. Протягом наступних кількох днів бажано вживати не більше двох яєць на день.

Зверніть увагу, вихід з посту має займати 1-2 тижні. Не потрібно починати в перші дні смакувати делікатесами. Поступово повертайтеся до звичного режиму харчування.

ГОЛОВНЕ ПРАВИЛО – не поспішати! Попереду цілий святковий тиждень і кожен точно встигне спробувати все. Не треба намагатися зробити це за першим святковим столом. Не влаштовуйте в тарілці “мікс” – не змішуйте всі страви відразу.  

Зберігайте водний баланс. Особливо перед прийомами їжі випивайте за пів години стакан води кімнатної температури. Ваш шлунок заспокоїться, налаштується, убезпечить від запаморочення та можливого переїдання, зменшить відчуття голоду. Слідкуйте за кількістю випитої води й протягом дня, памʼятаючи, що норма 30 мл води на 1 кг ваги тіла.

Протягом першого тижня продовжуйте їсти пісну їжу та поступово вводьте в раціон яйця, кисломолочні продукти – йогурт, кефір, сир.

Продовжуйте вживати більше овочів, фруктів, зелені.

Не вживайте свіжу випічку, цукерки, чіпси, солодку газовану воду, фастфуд – одним словом  все те, що і без посту шкодить нашому організму. Особливо будьте обережні з алкоголем! Це токсини та отрута для організму ЗАВЖДИ, а після такого тривалого очищення - це найгірша «винагорода» організму.

Великдень – це хороша можливість переглянути свій звичний раціон, зрозуміти краще потреби свого організму, пізнати філософію харчування. Якщо вже стали на цей шлях – використайте цю можливість на максимум. Тренуйте свою силу волі, підходьте свідомо до таких вчинків і не забувайте заради чого все починали!

Наталі Носенко, Instructor Kangoo Jumps, дієтолог-нутриціолог

Всі тексти автора
Вгору