Вибори в ОТГ на Черкащині відбулися із незначними порушеннями

24 грудня 2018, 12:20

Вибори в ОТГ на Черкащині відбулися із незначними порушеннями

Черкаська обласна організація Комітету виборців України на перших місцевих виборах, 23 грудня, проводила незалежне громадське спостереження за виборчим процесом і процесом підрахунку голосів. Під час спостереження члени організації виявили низку негрубих порушень.

Для цього було організовано чотири мобільні групи, які протягом дня голосування відвідали більше 40 дільничних виборчих комісій в об'єднаних територіальних громадах 7 районів Черкаської області.

Зауважимо, що керівники ДВК, які уважно пройшли навчання Центру управління навчанням учасників виборчих процесів і використовували під час підрахунку голосів блок-схему та програму підрахунку розроблені IFES та ОБСЕ швидко і якісно завершили виборчий марафон. Проте також варто зауважити, що частина невеликих ДВК свідомо затягувала процес підрахунку, для штучного створення умов оплати роботи членів комісії за два дні.

Спостерігачі КВУ також звертали увагу на доступність ДВК для осіб з інвалідністю і констатувати, що ці вибори знову продемонстрували байдужість суспільства до цього питання. На жодній із ДВК, яку відвідували мобільні групи КВУ, не було створено належних умов для зручного голосування таких осіб.

Протягом дня голосування зафіксували порушення здебільшого процедурно-технічного характеру. Під час моніторингу фіксувались: підвіз і контроль виборців, незаконна агітація, порушення процедури і таємності голосування, перебування сторонніх осіб на дільницях, псування виборчої документації, голосування без паспорта, невидача виборчого бюлетеня власникам ID - паспортів, неопломбування виборчих скриньок і сейфів, висока кількість голосувань на дому в окремих дільницях, неправомірне видалення спостерігачів тощо.

Окремо варто виділити ситуацію в Михайлівській ОТГ на Драбівщині, де існує велика підозра щодо фальсифікації виборчої документації. Також фіксувались проблеми в Чигринській ОТГ, де мали місце кілька фактів порушення збереження виборчої документації. В обох випадках мають порушуватись кримінальні справи і вже працює поліція.

Під час підрахунку голосів і встановлення результатів виборів активісти Черкаської ОО Комітету виборців України зосередили свою увагу на Руськополянській, Червонослобідській, Плешканівській і Литвинецькій об’єднаних територіальних громадах.

Процес підрахунку голосів на дільницях зазначених чотирьох ОТГ розпочався вчасно. На жаль, мали місце непоодинокі випадки порушення процедури підрахунку, помилки під час заповнення протоколів та неправомірне видалення або недопуск спостерігачів, які втім не вплинули на результат. Деякі ДВК вимушені були кілька разів переписувати уточнений протокол виключно через неуважність і поспіх.

У підсумку головою Руськополянської об’єднаної територіальної громади став Олег Гриценко, головою Плешканівської ОТГ –  Наталія Івахова, головою Червонослобідської ОТГ – Юлія Дубовик, головою Литвинецької ОТГ –  Галина Погрібна, які набрали найбільшу кількість голосів виборців.

Підсумовуючи виборчий процес загалом можна зазначити підвищення загального рівня підготовки територіальних і дільничних виборчих комісій, а також відповідальне ставлення і зацікавленість у процесі волевиявлення жителів громад, що вилилось у достатньо високу явку (в окремих ОТГ близько 60%).

За інформацією із прес-служби Черкаської обласної  організації Комітету виборців України.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору