“Вибори Президента-2019”: як проголосувати, щоб не потрапити за грати

30 березня 2019, 19:57

 

Кандидатів багато, а обрати треба одного: як зробити це правильно, щоб не отримати адміністративне покарання чи навіть тюремний термін. Вже в цю неділю, 31 березня, українці обиратимуть президента. З одного боку нічого складного в цій процедурі немає: треба прийти на дільницю, отримати бюлетень та поставити галочку у потрібному місці.

Та насправді існують правила, яких необхідно дотримуватися на виборчій дільниці, адже їхнє порушення може загрожувати вам не лише штрафом, але й тюремним терміном, інформує сайт "ТСН.ua" з посиланням на сюжет "Сніданку з 1+1".

Не розголошуйте результати власного та не розпитуйте про вибір інших 

Оскільки голосування є таємним, результати вибору розголошувати заборонено, так само як і фотографувати заповнений бюлетень і показувати його. Таке порушення карається штрафом, виправними роботами чи навіть обмеженням волі на термін до трьох років. Розпитувати інших виборців про їхній вибір теж не варто. Повідомляти про своє волевиявлення можна лише представникам екзит-полів. Їх можна розпізнати за допомогою спеціальних бейджів. Взяти участь в опитувані на виході з дільниць варто ще й тому, що це допоможе уникнути фальсифікацій під час офіційного підрахунку і, головне, завдяки екзит-полам можна швидко дізнатися імена тих, хто потрапить до другого туру.

Виносити бюлетень категорично забороняється

 

Категорично заборонено виносити бюлетень за межі дільниці. Таке порушення правил може загрожувати не просто штрафом, а кримінальною відповідальністю. Найбільш сувора відповідальність передбачена  за пошкодження виборчих скриньок. За це можуть позбавити волі на термін до 7 років.

Як правильно заповнювати бюлетень

Кандидатів багато, та обрати потрібно лише одного, означивши свій вибір будь-як: галочкою, хрестиком чи плюсиком. А от проявляти таланти художника на виборчому бюлетені  не рекомендують. Комісія може розцінити це як псування бюлетеня. Поставити заповітну галочку можна лише один раз і лише від свого імені. Заходити у кабінку для голосування теж потрібно наодинці. Втім закон не забороняє перебування у кабінці крім вас ще дитини чи тварини. Про всяк випадок можете взяти з собою ручку з дому, це теж не заборонено.

Існує виборчий дрес-код 

У день виборів важливо подбати і про свій зовнішній вигляд.  Краще приходити на дільницю в одязі без політичної символіки. Оскільки це скоріш за все розцінять як виборчу агітацію. Також члени комісії повинні ідентифікувати людину, а це означає, що голосувати в масці, яка закриває обличчя забороняється. Розрахуйте свій час: найбільший наплив на дільниці на відкритті і закритті, тобто близько 8.00 ранку і 20.00 вечора.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору