Саме так один із головних викликів українського сьогодення охарактеризував віце-прем’єр міністр України та кандидат у народні депутати від партії „Європейська солідарність“ Павло Розенко. У Черкасах цей досвідчений політик 8 липня запланував участь у кількох прямих ефірах на місцевих телеканалах та зустрічі з виборцями. Окрім роботи „у полях“ Павло Розенко приїхав, аби підтримати однопартійця, голову міської організації від блоку Петра Порошенка Сергія Рубана, який також є кандидатом у депутати від партії „Європейська солідарність“. Таким чином, за його словами, під час виборчої відпустки він скористався нагодою розповісти людям про партійні справи та реалії під час непростих виборчих перегонів. Але спершу гість поспілкувався з журналістами інтернет-видань та друкованих ЗМІ регіону.
Магістральне завдання — вступ до ЄС та НАТО
Відповідаючи на запитання журналістів Павло Розенко торкнувся оцінки роботи влади часів президента Петра Порошенка, здобутків та помилок, реальних викликів сучасної політики, що можуть позбавити Україну незалежності, а також тих наслідків, які можуть стати прямими витоками політики, яку нині проводить новообраний президент Володимир Зеленський.
Він зазначив, що за виборчою кампанією очікує трансформацію Уряду і впевнений, що монопартійної більшості в Раді не буде. З одного боку, це дещо ускладнить процес формування коаліції. З іншого, коаліція з кількох політичних сил убезпечить країну від тоталітаризму. Павло Розенко сподівається, що політикам вистачить здорового глузду і Україна не полишить курсу на євроінтеграцію.
— Для нас є принциповим завданням вступ до ЄС та НАТО. Всі реформи в абсолютно усіх сферах мають йти за єдиним вектором. А у нас він зафіксований в Конституції України, — нагадав Павло Розенко.
Протистояти зовнішнім впливам
За словами Павла Розенка, першочергово перед „Європейською солідарністю“ стоїть надважке завдання - бути силою, яка не дозволить жодних зовнішніх впливів. Адже нині почали підніматись з небуття сили, які хочуть зіштовхнути Україну з давно позначеного її народом вектору руху.
Він звернув увагу на факт безпрецедентної хвилі скупки телевізійних каналів, який відбувається в останні місяці. Внаслідок цього, потужні інформаційні ресурси кардинально змінюють свою медійну політику. Найнебезпечнішим у цьому реванші є те, що посилюється в першу чергу антиукраїнська риторика. При цьому команда президента, за його словами, на ці явні прояви антиукраїнської політики не просто ніяк не реагує, а навпаки робить незрозумілі суспільству кроки .
— Яскравий приклад, який збурив усе суспільство — намір провести 12 липня прямий телеміст з одним із головних путінських пропагандистських телеканалів, яким керує одіозний українофоб Дмитро Кисельов, — нагадав пан Павло. — При Порошенко такої відвертої антиукраїнської діяльності не могло бути апріорі. Звісно, ми не маємо опускати руки. Нам потрібно мобілізувати всі наші зусилля. І якщо хтось допустився помилки на виборах президентських, маємо шанс це виправити за два тижні до парламентських.
Зберегти незалежність
Торкнувся Павло Розенко й інших викликів, зокрема: як зовнішня політика може позбавити Україну незалежності. За його словами, ризики щодо цього нині є надзвичайно відчутними.
— Найголовнішою загрозою для нас є те, що Україна не мала права на слабкого президента, — підкреслив він. — Звісно, два місяці президенства - не термін, але за цей час на міжнародній арені світові політичні лідери вже почали діяти за спиною України. Вони фактично вирішують долю України без нашої участі. Росія відновила своє членство в ПАРЄ. Однак, протягом місяця офісом президента не було зроблено нічого, аби завадити цьому. Турбує пасивність та слабкість. Сьогодні вже очевидно, що Росія задіє колосальні ресурси, аби зняти санкції та повернутись на міжнародну арену при тому, щоб залишити собі Крим і нестабільність на окупованих територіях Донбасу. Тому всі патріотичні сили зараз мають можливість зробити правильний вибір.
Про об’єднання
На питання — чи є ймовірним об’єднання „Європейської Солідарності“ з новими політичними силами, політик не виключає такої можливості за певних умов.
— Об’єднання має відбуватись на якихось ідеологічних принципах. На жаль, я не бачу викристалізованих принципів від „Слуги народу “ , „Голосу “ чи інших нових політичних сил. Ми за то, аби було сформовано потужну проєвропейську більшість, яка б зафіксувала курс на євроінтеграцію. Якщо буде поворот з точки зору руйнування культурного середовища (переписування того ж мовного закону), руйнування збройних сил України, або зупинки євроінтеграційних процесів, ми будемо реагувати жорстко. Жорстко протистояти намірам змінити важливі надбання нашої політичної сили.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram