Вибір фаху після 2 курсу та ніякої “заочки”: в Україні реформують систему вищої освіти

24 жовтня 2023, 21:13

Фото: Flickr

У майбутньому студенти зможуть обирати, як довго хочуть здобувати ступінь, та визначатись з бажаною спеціальністю протягом перших двох років навчання, пише Фокус.

Уряд підтримав законопроєкт, який "фундаментально" змінить систему вищої освіти. Про це 23 жовтня повідомив у соцмережах міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

"Оптимізуємо вищу освіту та наближаємо до європейських стандартів. Тепер у студентів буде більше свободи дій", — написав він.

Що зміниться?

Згідно з оприлюдненою інфографікою, основними змінами будуть такі:

  • "контрактники" зможуть регулювати термін навчання, тобто, наприклад, пришвидшити завершення бакалаврату до 3 років або здобувати ступінь протягом 6 років;
  • студенти зможуть обирати спеціальність після першого або другого курсу — вступати на певну галузь та спочатку вивчати загальні предмети, а потім визначатись з вужчим напрямком;
  • заочне навчання буде скасовано, натомість його замінить дистанційний формат;
  • держава встановила мінімальний обсяг аудиторних занять;
  • новий підхід до вибіркових дисциплін, більше "свободи" для нерегульованих спеціальностей (філологія, фінанси тощо) та менше — для регульованих (право, медицина тощо).

Реакція міністра освіти

Голова МОН Оксен Лісовий вже прокоментував прийнятий урядом законопроєкт.

"Зміни у системі вищої освіти давно назріли. Про це говорять студенти й викладачі, керівники ЗВО та роботодавці. Ми бачимо це на прикладі українців, які здобули вищу освіту, але ніколи не працювали за спеціальністю. Бо помилились у виборі або взагалі її не потребували. Інші ж після закінчення ЗВО змушені були здобувати ще якусь неформальну освіту, щоб зрештою отримати фах та знайти роботу. Ми можемо заперечувати це, але справжня цінність вищої освіти в Україні знизилася. Тож відкладати зміни на потім вже просто неможливо. Діяти потрібно зараз, якщо ми хочемо, щоб якісна освіта стала ключем до трансформації країни", - заявив він.

Міністр закликав українців бути відкритими для зміни, які можуть викликати занепокоєння або страх через порушення звички.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Круто :

і кандидатські та докторські можна буде списувати,а потім відказуватись,якщо піймають звісно.А вищу освіту краще ліквідувати і передавати посади у спадок,причому почати потрібно з посад сучасних чиновників,щоб уже зараз створити касту панів-дворян,заодно зекономляться гроші на +утриманя вузів і коледжей.

Вгору