Вулиця Героїв Дніпра розділила міську владу та проектантів на два протилежні «табори»

17 липня 2015, 08:54

158748864638

Якою в майбутньому має стати вулиця Героїв Дніпра, що на Митниці в Черкасах, а також – якою черкасці хочуть бачити берегову смугу в перспективі – відповіді на всі ці питання можна було почути під час громадського обговорення, що відбулось вчора в актовому залі школи №31, інформує прес-служба мерії.

На розгляд містянам було запропоновано кілька проектів розвитку вулиці Героїв Дніпра та черкаської набережної. А вже самі черкасці мали сформувати власну точку зору щодо подальшу долі рідної вулиці.

Примітно, що деякі варіанти кардинально відрізнялись одне від одного.

Також сюди не має заїжджати вантажний та транзитний транспорт.

Приміром, у проекті міського голови Сергія Одарича, який він безпосередньо презентував присутнім під час обговорення, вулиця Героїв Дніпра має виражене рекреаційне спрямування. Тобто зберігається її статус, як перш за все відпочинкової зони, де створені комфортні умови для піших та велопрогулянок, де зроблено озеленення, спеціальні велодоріжки завширшки 3 м та тротуари з лавочками вздовж усієї лінії черкаської набережної. А також облаштовано залізобетонні жолоба для збору зливової води.

Тоді як проїжджа частина матиме дві смуги руху, завширшки 3,5 метри кожна. Тобто загальна ширина дороги складе сім метрів. (Наприклад, як на бульв. Шевченка, де дві машини спокійно розміщаються на одній смузі. Проте на такій дорозі не досить комфортно влаштовувати перегони).

На переконання міського голови, така ширина вулиці має забезпечувати роботу громадського транспорту, слугувати для доступу жителів Митниці до своїх домівок, відпочиваючих до прибережної смуги, вільному пересуванню пішоходів та велосипедистів, забезпечуючи мінімально можливий рівень шуму.

– Вулиця Героїв Дніпра – це насамперед відпочинкова зона, де багато прогулюються батьків з дітьми, людей похилого віку. Тому тут не повинно бути ніяких автомобільних перегонів, навпаки – має забезпечуватись низька швидкість руху автомобілів. Також сюди не має заїжджати вантажний та транзитний транспорт, – наголосив Сергій Олегович.

А от проектант Адам Заїка запропонував абсолютно протилежний підхід до майбутнього вул. Героїв Дніпра, вбачаючи необхідність розбудови магістральної траси з чотирма смугами руху. Загальна ширина такої дороги складе 12 метрів. На його думку, на цій вулиці пріоритет має надаватись насамперед транспорту, зокрема, й транзитному, який матиме комфортні умови аби швидко проїхати містом.

Адам Заїка стверджує, що з роками кількість транспорту буде зростати, тому доречно вже зараз створити комфортні умови для автомобілістів. А от втілити свою ідею проектант планує за рахунок зелених зон та пляжних територій, відповідно, зменшивши їх площу, «закатавши в асфальт».

Опонуючи проектанту, виступаючі один за одним зауважували, що майбутнє - за велосипедами та екологічним транспортом. Це, зокрема,засвідчує нинішній досвід багатьох європейських країн, коли люди із задоволенням пересідають на власні двоколісні чи користуються громадським транспортом.

Коментуючи обурення громадськості від такого руйнівного підходу до екології та природного середовища черкаської набережної, проектант висловився, що створювати зелені зони на місці, де може пролягати магістральна траса нині невигідно і недалекоглядно. Оскільки при напливі сюди транспорту навряд чи хтось захоче прогулюватись обабіч дороги з інтенсивним рухом.

Звісно, присутні черкасці висловились за рекреаційне майбутнє черкаської набережної та проект, який запропонував міський голова. У ході рейтингового голосування за це висловилась переважна більшість учасників зібрання.

Оскільки у варіанті розвитку вул. Героїв Дніпра, презентованому Сергієм Одаричем, враховані потреби і побажання звичайних черкасців, які матимуть змогу спокійно, безпечно та комфортно прогулятись вулицею пішки чи на велосипеді, зайнятись фізичними вправами на березі Дніпра, не дихаючи автомобільними вихлопами.

– Черкаси мають унікальну родзинку, яка відрізняє наше місто від багатьох обласних центрів України. Це – наше Дніпро та черкаська набережна. Тому ми маємо зробити все для збереження її, як зони комфортного відпочинку та організації здорового дозвілля, – акцентував Сергій Олегович.

Також в ході засідання присутні обговорили, що має бути розташовано на черкаській набережній. Серед пропозицій лунали думки щодо розміщення об’єктів спортивно-розважальної сфери, розширення зелених зон, покращення інфраструктури для відпочиваючих на пляжах тощо.

У підсумку обговорення міська влада домовилась з громадськістю сформувати робочу групу, завданням якої стане напрацювання можливих варіантів розвитку черкаської набережної. До її складу ввійдуть архітектори, проектанти, а також представники від громадськості.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору