Безпека на дорозі залежить від багатьох факторів. В тому числі, і від правильного тиску в шинах. Правильний рівень накачування не видно, тому водії встановлюють всілякі датчики, які дають сигнал про необхідність додати або спустити повітря. Але чому ж так важливо тримати правильний рівень тиску в шинах?
Оптимальний рівень тиску в шинах
На боковинах шин можна знайти маркування із зазначенням рівня тиску, але воно означає максимально допустимий тиск всередині конкретної моделі шин. У повсякденному житті підтримувати такий показник необов'язково. Для більшості легкових автомобілів досить 2-2,3 бар для нормального функціонування при звичайному темпі їзди.
Якщо накачати шини на максимум, змінюються характеристики керованості, упор на боковини знижується, і покришка може нерівномірно зношуватися в медіальній частині. У поворотах такі покришки показують непогані результати, але при гальмуванні можуть давати збої, що підвищує ймовірність аварійної ситуації на дорозі. Також при надмірному тиску скорочується час експлуатації. Автовиробники вказують оптимальний або рекомендований тиск в шинах на спеціальній наклейці на дверному косяку або в інструкції з експлуатації. Іноді такі дані можуть бути представлені на кришці багажника, в салоні транспортного засобу або на дверцятах паливного бака.
Що станеться, якщо тиск у шинах неправильний?
Підвищений тиск може спричинити проблеми з керованістю та безпекою. Колеса не здатні витримати таке бічний вплив, що може негативно позначитися на якості гальмування і погіршити зчеплення з дорогою. Швидкий і нерівномірний знос – ще один ризик. Знос шини буде відбуватися швидше і тільки по центральній частині, так як покришка буде виступати через перевищення тиску посередині, що збільшить площу контакту з дорогою. Лисі плями також не здатні відводити тепло, що збільшує ризик раптового проколу.
Недокачані шини негативно позначаються на гальмівному шляху і керованості автомобіля, збільшуючи ризик ДТП. При недостатньому тиску велика частина протектора стикається з дорожнім покриттям, що може привести до його перегріву, відшарування і розриву. Крім того, незбалансований тиск в шинах призводить до передчасного зносу, зменшуючи термін служби шин на 15% і більше. Недостатній тиск також знижує економічність автомобіля, так як тертя і опір коченню збільшують витрату палива, що призводить до додаткових витрат на бензин.
Переконайтеся, що шини завжди надуті належним чином, щоб забезпечити безпеку та економічну ефективність вашого автомобіля. Якщо ви їздили з надмірно або недостатньо накачаними шинами, слід відновити правильний рівень накачування, щоб забезпечити максимальну безпеку водіння. Правильний рівень тиску-це великий термін експлуатації шин, висока продуктивність і ходимість комплектуючих, нормальне функціонування покришок в різних швидкісних режимах, погодних і дорожніх умовах.
Як сезон впливає на рівень тиску
Оскільки повітря – це газ, він підпорядковується всім фізичним законам: стискається при охолодженні, розширюється при нагріванні. Отже, в зимовий період тиск в шинах може впасти через мороз. Тому перевіряти рівень накачування слід перед кожним виїздом.
Влітку тиск в шинах може підвищуватися через спеку. Так що, в літній період варто дотримуватися тих же рекомендацій – перевіряти рівень накачування, і, при необхідності, стравлювати зайве повітря, щоб уникнути перенапруги гуми. Ще одна небезпека, яка підстерігає водіїв на літній трасі – це нагрівання компаунда від тертя з гарячим асфальтом. Від цих температур повітря також розширюється. Тому, під час тривалих поїздок по літніх трасах, слід робити технічні зупинки і перевіряти рівень тиску або давати шинам охолонути, щоб тиск стабілізувався.
Реклама
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram