ВР розпустила парламент Криму

15 березня 2014, 15:53

Депутати Верховної Ради України проголосували за дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, інформує Gazeta.ua.

За відповідну постанову проголосували 278 народних депутатів з 296 зареєстрованих у залі засідань у суботу.

Зокрема, від фракції Партії регіонів - 19 депутатів, "Батьківщина" - 83, УДАР - 37, групи "Економічний розвиток " - 30, групи "Суверенна європейська Україна" - 30, "Свобода" - 35, КПУ - 0, позафракційних - 44 депутатів.

Пізніше голова Верховної Ради повідомив, що не спрацювали картки для голосування ще трьох депутатів - Олександра Домбровського, Лілії Гриневич та Віктора Разводовского.

Як наголошується в постанові, "повноваження Верховної Ради Криму припинені відповідно до п.28 ч.1 ст.85 Конституції України, абз. 5 ч.1 ст. 22 Конституції АР Крим, ч.6 . Ст.4 закону України "Про Верховну Раду АР Крим", враховуючи висновок Конституційного суду України від 14 березня 2014 року в справі про проведення місцевого референдуму в АР Крим, яка стосується порушення Верховною Радою АР Крим Конституції України".

Постанова вступає в дію з моменту прийняття його Верховною Радою. Крім того, до постанови включено пропозицію доручити профільному комітету з питань місцевого самоврядування підготувати пропозиції щодо призначення виборів до Верховної ради Криму.

Вгору