Вперше у Смілі 86-річному дідусеві провели унікальну операцію

19 травня 2015, 15:10

1У залізничній лікарні провели дві операції із заміни суглоба на штучний. Досі це можна було зробити на Черкащині лише у Черкасах та Золотоноші, інформує газета Сміла.

Коли постало питання вести хворих з перелом шийки стегна на операцію в інші міста чи надавати їм допомогу тут, у Смілі, у хірургічному відділенні залізничної лікарні вирішили, що готові оперувати самі. Ініціативу виявив молодий травматолог Олександр Озірський.

– У Смілі хворих з такими проблемами багато, і це, як правило люди старшого віку, – розповів Олександр Макарович. – Порадився з колегами, із завідуючим відділенням і вирішив: треба їм допомагати, а нам рухатися вперед і самим робити такі операції. Підготував інструменти, операційну, щоб були необхідні умови для операції із заміни суглобів.

Завідуючий хірургічним відділенням Анатолій Цьома підтримав ініціативу свого молодого колеги.

– Враховуючи те, що маю вищу категорію, міг Олександру Макаровичу дозволити разом зі мною робити операції і дав йому таку можливість. Почалася співпраця. Людина, яка хоче, знаходить все необхідне, щоб працювати. Він освоїв методику заміни суглобів, у Росії пройшов курси з імплантації суглобів. Перші дві операції показали, що Олександр думаючий, має мету, бажання, певний досвід і може це робити.

Першим пацієнтом став вісімдесятишестирічний дідусь.

– У хаті впав, – розповідає він. – Лікарень зазвичай уникаю. А це «рішився». Привезли мене сюди. Макарович так гарно все розказав, пояснив. День випробовували серце, чи витримаю наркоз. Правда, боявся, бо «інородне» тіло, чи приживеться. Та благодаря Макаровичу тепер ходитиму. Мене вже дома ждуть. Ой, там стільки роботи! Надіюся, що на базар ще буду ходити.

2

Другою прооперували 77-річну бабусю.

– У іншій лікарні мені сказали три місяці лежать, а потім на «костилях» ходити. А тут благополучно обстежили, зробили операцію, вдало. Спасибі велике. Золоті руки.

Фахівці пояснюють, що перелом шийки стегна найчастіше трапляються у літніх людей, так званого проблемного віку. Операція ж, яку зараз роблять у залізничній лікарні, дає шанс повноцінно ходити. Вона малотравматична і коротка в часі. Вже через день-два після операції пацієнт може ходити зі страховкою, не потребує довготривалої реабілітації і швидко повертається до повноцінного життя і навантаження на ногу. Головне питання, яке з’ясовують лікарі перед операцією – це, власне, згода хворого на заміну суглоба і чи переносить він наркоз.

Як каже молодий травматолог, ще одна їх «фішка» – вирішення проблеми «шишок» на ступні.

У хірургічному відділенні розширюють послуги, застосовують оперативне та консервативне лікування, діагностують і оперують з травматології та ортопедії. Тут обслуговують і бійців АТО – повторно їх оперують, доліковують.

У планах молодого травматолога розвиватися, набувати досвіду і професіоналізму і Олександр Озірський впевнений, що йому з колегами багато чого під силу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору